AKTUALNOŚCI
Wiosenne warsztaty sędziów KS ŁZPN

Warsztaty szkoleniowe w trakcie rundy na stałe wpisały się w grafik sędzi i sędziów z województwa łódzkiego. Kolegium Sędziów ŁZPN regularnie organizuje spotkania, które mają zaznajamiać sędziów z najnowszymi wytycznymi. Wzbogacane jest to o dodatkowe elementy, jak nauka na podstawie klipów ze swoich meczów, czy warsztaty praktyczne.

Za nami jedno z takich szkoleń. Uczestników podzielono na trzy grupy. Sędzie miały zajęcia z Moniką Mularczyk i Albertem Różyckim. Sędziowie III i IV ligi, a także kandydaci do IV ligi, spotkali się na zajęciach warsztatowych pod okiem Zbigniewa Dobrynina, Radosława Siejki oraz Konrada Sapeli. Asystenci uczestniczyli natomiast w zajęciach praktycznych na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Michał Gajda i Maciej Majewski zorganizowali tzw. mijanki, aby sprawdzić, jakie postępy poczynili asystenci, którzy pierwszy taki test mieli w czerwcu zeszłego roku. Całe warsztaty były nagrywane, a materiał z nich powstały będzie podstawą dla Komisji Szkoleniowej do analizy rozwoju asystentów.

Na podstawie materiałów wideo, które omówiliśmy, sami wyciągnęliście słuszny wniosek. Sędziujcie tak, żeby nie komplikować sobie życia na boisku. Działajcie prewencyjnie i starajcie się przewidywać to, co może się wydarzyć. Keep it simple – podsumował spotkanie Zbigniew Dobrynin, Instruktor Szkolenia KS ŁZPN.

Tekst: Jakub Jankowski (ŁZPN)

Dodaj komentarz

  Subskrybuj  
Powiadom o