UKS SMS zapewnił sobie pierwszą szóstkę

Na kolejkę przed zakończeniem sezonu zasadniczego piłkarki UKS SMS Łódź zapewniły sobie awans do czołowej szóstki. Podopieczne trenera Marka Chojnackiego wygrały w Krakowie z AZS UJ 2:1 (1:1) i mają pięć punktów przewagi nad tym rywalem oraz tyle samo nad GKS Katowice. Ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego UKS SMS zagra u siebie z Mitechem Żywiec.

Mecz w Krakowie nie ułożył się po myśli łodzianek, które w 15. minucie straciły gola po trafieniu Małgorzaty Bartosiewicz. Wyrównała jednak osiem minut później Maria Zbyrad. W drugiej połowie decydujące trafienie zadała akademiczkom Nikola Karczewska.

AZS UJ Kraków – UKS SMS Łódź 1:2 (1:1)
Bramki: Małgorzata Bartosiewicz 15 – Maria Zbyrad 23, Nikola Karczewska 66

28 kwietnia (niedziela) łodzianki zakończą sezon zasadniczy pojedynkiem z Mitechem Żywiec. Ten mecz rozpocznie się o 16:00.