Porażka Gatty Active w Laskowicach

Aktualni jeszcze wicemistrzowie Polski w futsalu z Gatty Active Zduńska Wola przegrali na wyjeździe z Orłem Futsal Jelcz Laskowice 3:4 (3:0). Dwa gole dla pokonanych strzelił Igor Sobalczyk, a jednego Daniel Krawczyk. Na trzy kolejki przed końcem sezonu futsalowej ekstraklasy zduńskowolanie zajmują w ligowej tabeli piąte miejsce i nie mają już szans na medal.

Gatta zaczęła świetnie, prowadząc do przerwy 3:0. Później jednak w grze zduńskowolan coś się posypało. Orzeł zwietrzył swoją szansę i od 37. minuty strzelił trzy bramki z rzędu. Uczynił to Victor Andrade.

Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – Gatta Active Zduńska Wola 4:3 (0:3)
Bramki: Adriano Foglia 23, Victor Andrade 37, 40, 40 – Igor Sobalczyk 9, 18, Daniel Krawczyk 15

Gatta: Słowiński – Dregier, Milewski, Olczak, Pautiak. Na zmiany weszli: Miłosiński, Klaus, Krawczyk, Marciniak, Sobalczyk, Stanisławski.

W 24 meczach drużyna trenerów Wojciecha Sopura i Marcina Stanisławskiego zdobyła 37 punktów, a zajmujący obecnie trzecie miejsce w rankingu Clearex Chorzów ma na koncie 48 punktów. Liderem tabeli jest aktualny mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała – 58 punktów. 14 maja Gatta zagra w Gliwicach z Piastem.