Sokół rozdziobał swojego imiennika

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze Sokoła Aleksandrów w spotkaniu 26. kolejki III ligi (grupa I). Zespół Bogdana Jóźwiaka pokonał przed własną publicznością imiennika z Ostródy aż 4:0 (2:0) i właściwie pozbawił go szans na awans do II ligi. Aleksandrowianie pozostaną na fotelu lidera bez względu na wynik innych spotkań.

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć radnej sejmiku wojewódzkiego Ilony Rafalskiej, która zginęła tragicznie na urlopie w Egipcie. Rafalska była wiernym kibicem Sokoła. Piłkarze Bogdana Jóźwiaka na początku pojedynku mieli trochę szczęścia, a piłka po jednym ze strzałów gości trafiła w poprzeczkę bramki Bartosza Kanieckiego. Decydujące dla losów meczu okazały się ostatnie minuty pierwszej połowy. W 37. minucie wynik otworzył Dominik Pecyna, a chwilę później na 2:0 podwyższył Dawid Cempa. W drugiej połowie gospodarze dołożyli jeszcze dwa gole i zeszli z boiska z wysokim zwycięstwem.

Sokół Aleksandrów – Sokół Ostróda 4:0 (2:0)
Bramki: Dominik Pecyna 37, 82, Dawid Cempa 39, Jakub Rozwandowicz 73

Sokół Aleksandrów: Kaniecki – Żwir, Gieraga, Woźniczak, Rakowski (72′ Maćczak)– Kasperkiewicz, Szarpak, Kaczmarek (78′ Ślęzak), Pecyna, Sarafiński (69′ Rozwandowicz) – Cempa (83′ Broź)