Derby powiatu łaskiego w IV lidze na remis

LKS Kwiatkowice zremisował z Orkanem Buczek 1:1 (0:0) w spotkaniu kończącym 28. kolejkę IV ligi łódzkiej. Był to mecz walki, a piłkarzom nie pomogły trudne warunki atmosferyczne – zimno, wiejący wiatr oraz padający deszcz. Mimo tego kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Obie drużyny kończyły pojedynek w osłabieniu.

Początek spotkania zdecydowanie należał do gości. Już po siedmiu minutach Orkan mógł prowadzić 2:0. Dwie znakomite interwencje zanotował jednak Damian Piotrowski. Kwiatkowiczanie otrząsnęli się z tej przewagi i sami groźnie zaatakowali. W 12. minucie w boczną siatkę trafił Kamil Stegliński, a siedem minut później przestrzelił Patryk Różycki. Później gra się wyrównała i do szatni zespoły zeszły z bezbramkowym remisem.

Dwie minuty po wznowieniu gry było 1:0 dla Orkana. Pięknym strzałem popisał się Michał Lewandowski i Piotrowski był bez szans. Skrzydła gościom podcięła druga żółta kartka Andrzeja Dolota. Mimo osłabienia drużyna Tomasza Kmiecika powinna podwyższyć prowadzenie. Piotr Burski nie wykorzystał jednak dwustuprocentowej sytuacji pod bramką LKS. To zemściło się na Orkanie w 64. minucie. Krzysztof Sut pokonał Kamila Bruchajzera. Grający z przewagą kwiatkowiczanie powinni wygrać. Rezerwowy Maciek Mąkosza przegrał jednak pojedynek z Bruchajzerem. Już w doliczonym czasie gry boisko za dwie żółte kartki opuścił Dominik Woźniak. Remis nie krzywdzi żadnego z zespołów.

LKS Kwiatkowice – Orkan Buczek 1:1 (0:0)
Bramki: Krzysztof Sut 64 – Michał Lewandowski 47

LKS Kwiatkowice: Piotrowski – Różycki ż, Pierzyński ż, Stegliński (76′ Mąkosza), Ochencki – Kubiak, Bogdan, Rakowski, Sut, Jurkowski – Woźniak ż, cz

Orkan Buczek: Bruchajzer – Dolot ż, cz, Matuszczyk ż, Kowalski. Niciak – Siewiera, Puchalski, Berłowski (60′ Sławiński) , Lewandowski – Cukiernik, Burski ż (83′ Wroński)

Sędziował: Wojciech Aleksandrowicz (WS Piotrków). Widzów: 100