Dawid Cempa zaszalał w Białej Piskiej

Sokół Aleksandrów rozbił na wyjeździe Znicz Biała Piska aż 4:0 (3:0). To druga z rzędu wygrana podopiecznych trenera Bogdana Jóźwiaka w takim rozmiarze. W minioną sobotę aleksandrowianie wygrali bowiem na swoim boisku, z Sokołem Ostróda także 4:0. Drużyna z Aleksandrowa jest liderem tabeli grupy pierwszej III ligi i zrobiła kolejny krok w kierunku awansu.

Pierwsza połowa środowego meczu była popisem Dawida Cempy, który strzelił aż trzy gole. Pierwszego już w 17. minucie po błędzie bramkarza gospodarzy. Bramki ustawiły przebieg meczu. Znicz nie był już w stanie zagrozić bramce przyjezdnych, którzy grali spokojnie i rozważnie w obronie.

Po zmianie stron mecz nie był już tak atrakcyjny. Podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i dołożyli jeszcze jednego gola. Tym razem autorstwa Jakuba Szarpaka. W najbliższą sobotę (18 maja) aleksandrowianie zagrają na swoim boisku z ŁKS Łomża.

Znicz Biała Piska – Sokół Aleksandrów 0:4 (0:3)
Bramki: Dawid Cempa 17, 20, 35, Jakub Szarpak 59

Sokół: Kaniecki – Pecyna (62′ Szymański), Kaczmarek (60′ Sarafiński), Gieraga (80′ Ślęzak), Szarpak – Maćczak, Woźniczak, Kasperkiewicz, Rozwandowicz – Żwir, Cempa (70′ Broź)