UKS SMS blisko wygranej z mistrzem

Niewiele zabrakło do dużej niespodzianki jaką byłoby zwycięstwo żeńskiego UKS SMS Łódź z Górnikiem Łęczna w spotkaniu 25. kolejki żeńskiej Ekstraligi. Łodzianki prowadziły z mistrzem Polski 2:0 jeszcze na kwadrans przed końcem meczu. Górnik strzelił jednak dwa gole w końcówce i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Przed przerwą UKS SMS objął prowadzenie po trafieniu Kingi Molendy z 22. minuty. Kiedy dziesięć minut po wznowieniu na 2:0 podwyższyła Adriana Achicińska w Łodzi zapachniało niespodzianką. Ostatni kwadrans należał jednak do Górnika. W 76. minucie kontaktowego gola strzeliła Gabriela Grzywińska, a w ostatniej minucie do remisu doprowadziła Alicja Materek.

UKS SMS Łódź – Górnik Łęczna 2:2 (1:0)
Bramki: Kinga Molenda 22, Adriana Achcińska 55 – Gabriela Grzywińska 76, Alicja Materek 90

W 26. kolejce łodzianki zmierzą się na wyjeździe z Medykiem Konin, a mecz odbędzie się 1 czerwca (sobota) o 16:00.