AKTUALNOŚCI
List otwarty kibiców Widzewa do prezesa PZPN

Na naszą skrzynkę redakcyjną dotarł list otwarty Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kibiców Tylko Widzew i Stowarzyszenia Fanatycy Widzewa skierowany do prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka. Sympatycy czterokrotnego mistrza Polski chcą założyć się z Bońkiem o liczbę sprzedanych karnetów. Poniżej publikujemy list w całości.

plecaki-sportowe-keeza

Szanowny Panie Prezesie,
przez wiele lat kierowania stuletnią instytucją, jaką jest Polski Związek Piłki Nożnej, dał się Pan poznać jako osoba nietuzinkowa, otwarta na media i podchodząca do niektórych zagadnień w sposób nieszablonowy. W związku z tym, jako środowisko kibiców Widzewa Łódź pozwoliliśmy sobie skierować do Pana niniejszy list.
W ostatnim czasie fani Widzewa Łódź mocno przeżywali decyzję PZPN-u o nałożeniu nadzoru finansowego na nasz Klub. Tym bardziej byliśmy zdziwieni, kiedy okazało się, że jeden z powodów nałożenia tego nadzoru dotyczył ilości sprzedanych karnetów na nowy sezon, wpisanej we wniosek licencyjny. Podejście Związku do zadeklarowanej przez Klub liczby karnetów, jaką zakupią fani, było mocno sceptyczne.
W związku z powyższym, proponujemy honorowe podejście do sprawy i przyjęcie zakładu, polegającego na wykupieniu przez Kibiców Widzewa wszystkich możliwych karnetów i ponownym udowodnieniu całej Polsce – w tym kierowanej przez Pana federacji, że kibicem Widzewa się jest, a nie bywa oraz – żartobliwie mówiąc – dania PZPN nauczki, by nie prowokował naszego środowiska w przyszłym sezonie. W zamian za to, z przyjemnością przyjmiemy na nasz obiekt w „Sercu Łodzi” pierwszą Reprezentację Polski, w jednym z meczów towarzyskich. Jesteśmy przekonani, że zarówno Pan, jak i cała federacja z przyjemnością odwiedzicie Piłsudskiego 138. Próbkę atmosfery, jaka może panować na spotkaniach biało-czerwonych, daliśmy przy okazji niedawnych Mistrzostw Świata do lat 20.
Wierzymy, że jako były sportowiec nadal posiada Pan żyłkę rywalizacji i podejmie rzucone przez nas wyzwanie.
Zakład stoi?

Z poważaniem
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców „Tylko Widzew”
Stowarzyszenie „Fanatycy Widzewa”

 

5
Dodaj komentarz

5 Wątki
0 Odpowiedź na wątki
0 Śledzący
 
Najpopularniejsze komentarze
Najpopularniejsze wątki
3 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o

Do Miodek: 100/100 🙂

Miodek

Pisanie listu otwartego do prezesa PZPN i robienie byka z „ilością karnetów” to trochę wiocha xD Karnety są w sztukach, można je policzyć dlatego w języku polskim piszemy „liczba karnetów” a nie ilość.

do kibo:

dziękuję Panie polonisto za uwagi, będę pracował nad poprawną polszczyzną hehe 😉 , pozdrowienia dla normalnych, nie dla buców 😉

kibo

Do Jarecki. Popracuj nad prawidłową polszczyzną jeśli już musisz pisać.

Szanowni Kibice Widzewa, do których się zaliczam.. nie ma już meczy towarzyskich tylko jest Liga Narodów.. i z pewnością mecze Ligi Narodów potrzebują większej widowni.. także najpierw trochę się przygotujcie do pisania listów.. a co do karnetów to jestem spokojny bez żadnych zakładów, że ponownie będzie sprzedane na pniu ponad 16k… zostawiając całą Polskę w tyle…

rks-radomsko-keeza