Widzew Łódź przegrał z Kolejorzem

W pierwszym letnim sparingu drugoligowy Widzew Łódź przegrał w Opalenicy z ekstraklasowym Lechem Poznań, prowadzonym przez wieluńskiego trenera Dariusza  Żurawia 0:3 (0:1). Kolejorz wygrał to spotkanie, bo był zespołem bardziej dojrzałym, ale i widzewiacy także mieli swoje okazje bramkowe.

Pierwszy gol dla Lecha padł w 30. minucie. Pedro Tiba ograł łódzkich defensorów i strzałem w długi róg pokonał bramkarza Widzewa. Kilka minut później wyborną okazję na wyrównanie zmarnował Przemysław Kita. Łodzianin trafił w słupek.

W drugiej połowie na boisku pojawiła się zupełnie inna jedenastka Widzewa. W 53 minucie Mateusz Skrzypczak strzałem głową pokonał 18-letniego Piotra Zalewskiego. Wynik meczu ustalił Darko Jevtić wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem łodzian.

Widzew Łódź – Lech Poznań 0:3 (0:1)
Bramki: Pedro Tiba 30, Mateusz Skrzypczak 53, Darko Jevtić 79

Widzew: (I połowa): Wolański – Turzyniecki, Zieleniecki, Tanżyna, Pięczek – Zejdler, Radwański, Mąka, Ameyaw – Wolsztyński, Kita. (II połowa): Zalewski – Gutowski, Gibas, Tanżyna, Stefaniak (66′ Zieleniecki), Mandiangu, Piskorski, zawodnik testowany, Guilherme – Ito, Jasiński.