AKTUALNOŚCI
Odświeżona wersja przeplatanki ŁKS

Sezon 2018/19 był wyjątkowym czasem dla ŁKS. Zaczął się od kontynuowania jubileuszu 110-lecia istnienia klubu, a zakończył upragnionym powrotem do Ekstraklasy. W tym szczególnym roku wykorzystana była nowa przeplatanka, która łączyła w sobie wersję historyczną i obecną. Została ona przyjęta nadspodziewanie dobrze, a jej unowocześniona forma sprawdziła się w wielu materiałach.

kurtki zimowe sportowe keeza

Władze klubu uznały, że warto ją zatem zostawić i teraz będzie pełnić ona funkcję oficjalnego logotypu. Projekt ŁKS od nowa trwa już kilka dobrych lat, ale to powrót do Ekstraklasy wydawał się najbardziej odpowiednim momentem na wprowadzenie nowego znaku. Przez dziesięciolecia przeplatanka zmieniała swoją formę, dlatego z okazji powrotu do ligowej elity ŁKS postanowił wreszcie uporządkować tę kwestię na długie lata. Odświeżeniem przeplatanki zajął się jeden z największych autorytetów w swoim fachu. Jakub Malicki jest doskonale znany w branży, gdyż od ponad 15 lat zajmuje się grafiką użytkową, a od 8 lat prowadzi własne studio projektowe. Co więcej, nazwisko Malickiego najbardziej rozpoznawalne jest właśnie za sprawą brandingu sportowego.

Po 7 latach ŁKS wraca do Ekstraklasy, a wraz awansem sportowym, w klubie postanowili osiągnąć progres wizerunkowy. We współpracy z władzami ŁKS, odświeżyliśmy historyczny symbol łodzian – kultową przeplatankę – inspirując się wzorem, który widniał na koszulach drużyny już w pierwszej dekadzie XX wieku. Warto pamiętać, że jest to jeden z najstarszych symboli w polskim sporcie – przez dziesięciolecia monogram ŁKS ulegał jedynie kosmetycznym zmianom, takim jak rysunek poszczególnych liter, kąt nachylenia kreski diakrytycznej czy kształt tarczy – mówi Jakub Malicki.

W XXI wieku profesjonalny klub sportowy powinien posiadać ustandaryzowaną wersję swojego emblematu oraz jego specyfikację techniczną w formie księgi znaku, zawierającą m.in. określone proporcje i warianty znaku, definicje kolorów oraz ustaloną rodzinę fontów. W Łodzi pokazali, że chcą zbudować nowoczesny klub, oparty na historycznych fundamentach, a ja dziękuję władzom klubu za możliwość uczestnictwa w tym projekcie – dodał Malicki.

Źródło: Materiał Prasowy

__________________________

Reklama
Stroje piłkarskie

Dodaj komentarz

  Subskrybuj  
Powiadom o

rks-radomsko-keeza