AKTUALNOŚCI
Rewolucja kadrowa w Sokole Aleksandrów

Aż 11 zawodników odchodzi z drużyny wicemistrza III ligi (grupa I) Sokoła Aleksandrów. Nowy szkoleniowiec drużyny Dawid Kroczek zdaje sobie sprawę, że w nowym sezonie jego zespół nie będzie raczej walczył o czołowe miejsca. Do redakcji Łódzkiego Futbolu przesłał krótkie oświadczenie oraz listę zawodników, którzy odchodzą z Sokoła.

kurtki zimowe sportowe keeza

Nowych klubów szukają: Bartłomiej Rakowski, Dawid Sarafiński, Mateusz Broź i Paweł Kaczmarek. Do RKS Radomsko odeszli: Aleksander Ślęzak i Jakub Rozwandowicz, do Pelikana Łowicz Dominik Głowiński, do Olimpii Elbląg Michał Miller, Jakub Lemanowicz odszedł do Olimpii Grudziądz, Karol Żwir do Sokoła Ostróda, a Piotr Kasperkiewicz do Siarki Tarnobrzeg.

W związku z licznymi zmianami zarówno kadrowymi jak i organizacyjnymi w najbliższym sezonie klub będzie chciał stawiać na młodzież oraz podążać trochę inną drogą niż dotychczas. Przez trzy sezony z rzędu Sokół bił się o awans do II ligi pozyskując w dużej mierze zawodników doświadczonych i ogranych na wyższych poziomach rozgrywkowych. Tym razem plan budowy zespołu jest długoterminowy. Chcemy w pierwszej kolejności dać możliwość ogrania się młodym zawodnikom, tak aby oni za jakiś czas stanowili o sile zespołu. Ze względu na wiele zmian związanych z organizacją klubu jestem przekonany, że jest to dobry kierunek. Wszyscy w Sokole zdajemy sobie sprawę, że poziom III ligi jest wymagający i być może nie od razu wszystko będzie wyglądało tak jak byśmy sobie tego życzyli, aczkolwiek niekiedy w piłce potrzeba cierpliwości i czasu na zmiany. W zespole w porównaniu do zeszłego sezonu zostało 7 doświadczonych zawodników i to oni mają stanowić trzon oraz podporę dla pozostałych młodych chłopców, którzy wkraczają w seniorską piłkę. Misja jest wymagająca lecz po pierwszych tygodniach pracy jestem przekonany, że zespół da z siebie wszystko a wyniki pojawią się w odpowiednim czasie – powiedział szkoleniowiec.

9
Dodaj komentarz

9 Wątki
0 Odpowiedź na wątki
0 Śledzący
 
Najpopularniejsze komentarze
Najpopularniejsze wątki
9 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
kapsel

Jarecki z wychowanków pozostali Woźniczak oraz Pecyna ale nie wydaje mi się żeby to byli młodzi zawodnicy

kolo

Nie ma sensu wydawać kasy, bo na koniec i tak nie decyduje wynik sportowy tylko układy i układziki.

Przesłanie podprogowe jest następujące: przeinwestowaliśmy, brakuje kasy więc musimy grać młodymi wychowankami..

hehehehe

nie ma sianka to nie ma kto grac….

nerro

Odszeli również Szymański, Abramczyk, Majak, Cempa, Krysiak