AKTUALNOŚCI
Po osiem drużyn w czterech grupach klasy B

Zaledwie 14 meczów rozegrają w sezonie 2019/2020 drużyny, które grać będą w rozgrywkach piotrkowskiej klasy B (grupa II), skierniewickiej klasy B (grupa I) oraz sieradzkiej klasy B (grupa III, grupa IV). Znamy już wstępne terminarze tych klas rozgrywkowych. Runda jesienna w obu grupach potrwa niespełna dwa miesiące, po czym piłkarze na prawie pół roku zawieszą buty na kołkach.

W całej historii naszego klubu nie było jeszcze takiej sytuacji. Rozegramy sześć sparingów po to, aby później rozegrać jesienią zaledwie siedem meczów ligowych. Chyba nie jest to najlepsze rozwiązanie – powiedział Łódzkiemu Futbolowi Marek Kraska, prezes Pioniera Baby.

W tej grupie piłkarze rozpoczną grać 7-8 września, a zakończą 19-20 października. Podobnie będzie w sieradzkiej klasie B (grupa III, grupa IV). O tydzień wcześniej (31 sierpnia – 1 września) zacznie się runda jesienna w grupie I skierniewickiej klasy B. Ostatnia kolejka planowana jest natomiast na 12-13 października.

12
Dodaj komentarz

12 Wątki
0 Odpowiedź na wątki
0 Śledzący
 
Najpopularniejsze komentarze
Najpopularniejsze wątki
10 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
kibic

W ozpn Sieradz też powinna być połączona grupa 3 z 4 . Kiedyś tak było i było ok

kibic 87

Do Kibica:
drużyny owszem zagrały po 7 meczów.Czego to było wynikiem?Dla przypomnienia jeśli pamięć krótka;wycofania się Mroczkowa a jeszcze wcześniej rezygnacją rezerw Ceramiki na tydzień przed rozpoczęciem sezonu kiedy już był zatwierdzony terminarz.Jaką masz gwarancję że wszystkie zespoły które obecnie są zgłoszone do rozgrywek do nich przystąpią?za chwilę się okaże że bedzie po 5-6 meczy w b-kawce,jaki to będzie miało sens?
P.S.Za 2-3 lata b-klasa zginie bo nie ma zawodników do grania a młodzież ma w d…piłkę bez kasy..!

Emanuel Olisadebe

Dla mnie powinna byc jedna grupa piotrkowskiej klasy b. Ja rozumiem dalekie wyjazdy… Ale zawodnicy graja za darmo a wyjazdy pokryja samorzady( jeszcze w gre wchodzi to czy zawodnicy chcieliby poswiecac tyle swojego czasu prywatnego). Mamy dwie grupy i nie dosc ze grasz w rundzie 7 meczy to jeszcze dokola kosciola. A jakie piekne wycieczki krajoznawcze by byly… Juz czuje w powietrzu mecz Warta Pławno – Tęcza Janków …klasa.

PS. Panie Marku Nasz maszynisto kochany zycze w nowym sezonie awansu i oby Pionier Baby wjechal do klasy A niczym pendolino na stacje we Wloszczowie.

Mikołaj

Myślę, że stworzenie jednej grupy klasy B byłoby idealnym rozwiązaniem. Nadałoby to klasie B troszkę większego zainteresowania, gdyby było w jednej grupie 18 drużyn. Z drugiej strony nie każdą drużynę stać na to, żeby pokonywać trasy po 100 km w jedną stronę. Kwestia do rozważenia

kibic

Panie Prezesie Pioiera Baby proszę sobie przypomniec po ile spotkan rozegraly zespoly piotrkowskiej B Klasy gr. 1 wiosna ubiegłego sezonu. Przypominan po 7 meczów.Cos krótka pamięć