AKTUALNOŚCI
Po osiem drużyn w czterech grupach klasy B

Zaledwie 14 meczów rozegrają w sezonie 2019/2020 drużyny, które grać będą w rozgrywkach piotrkowskiej klasy B (grupa II), skierniewickiej klasy B (grupa I) oraz sieradzkiej klasy B (grupa III, grupa IV). Znamy już wstępne terminarze tych klas rozgrywkowych. Runda jesienna w obu grupach potrwa niespełna dwa miesiące, po czym piłkarze na prawie pół roku zawieszą buty na kołkach.

W całej historii naszego klubu nie było jeszcze takiej sytuacji. Rozegramy sześć sparingów po to, aby później rozegrać jesienią zaledwie siedem meczów ligowych. Chyba nie jest to najlepsze rozwiązanie – powiedział Łódzkiemu Futbolowi Marek Kraska, prezes Pioniera Baby.

W tej grupie piłkarze rozpoczną grać 7-8 września, a zakończą 19-20 października. Podobnie będzie w sieradzkiej klasie B (grupa III, grupa IV). O tydzień wcześniej (31 sierpnia – 1 września) zacznie się runda jesienna w grupie I skierniewickiej klasy B. Ostatnia kolejka planowana jest natomiast na 12-13 października.

12
Dodaj komentarz

12 Wątki
0 Odpowiedź na wątki
0 Śledzący
 
Najpopularniejsze komentarze
Najpopularniejsze wątki
10 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
Prezes

Do kibic tak jak napisałem wcześniej nie tak szybko zginie B klasa bo najrozsodniej a klasę złączyć i sposcic po 5 drużyn do B klasy i jeszcze będzie istnieć z 10_15 lat. Lepiej żeby a klasa jeździła po 100 kilometrów niż B. Wspomnicie moje słowa

Prezes

Przewidział to wcześniej i chłopakom powiedziałem że w najbliższym czasie w piotrkowskiej będzie jedną klasa A. Aby powiększyć 2 grupy B. Myślę że to nastąpi za 2 lata. Kilka już drużyn już jest na skraju.

Kibic 1

Dokładnie ,w sieradzkiej 3 i 4 grupę też było można połączyć tak jak 5 lat temu , wtedy było 15 zespołów i była fajna gra. A dziś? W 3 grupie mamy Chrząstawa która nie wiadomo czy się zbierze na wszytskie mecze …. W sumie puchar + sparingi to więcej męczy niż liga 🙁

Tomasz

Proponuję spojrzeć na Wielkopolski OZPN tam grają po dwa razy w rundzie że sobą czyli jest 14 meczów na rundę

Kibic

Pytanie brzmi jak będzie ułożony regułamin. W Sieradzu są 4 grupy B Klasy. 3 maja napewno 8 -9 drużyn nie wiem jak w 2 grupie sieradzkiej ile będzie z tych grup awansować do A Klasy znowu po 2 czy ktoś zrobi z tym pożądek.