AKTUALNOŚCI
Reaktywowany HAS Wartkowice

Kilka lat temu klub z Wartkowic występował w okręgowej lidze łódzkiej. Dziś reaktywowany po kilku latach nieobecności rozpoczął od podstaw, czyli B-klasy. Czemu klub wycofał się z rozgrywek? Z wiadomości otrzymanych od władz wynika, że jedynym i kluczowym powodem była sytuacja finansowa.

W tamtych czasach w klubie występowali zawodnicy ściągani z różnych zakątków województwa, którym trzeba było płacić za granie i dojazdy. Mało było wychowanków, co też przyczyniło się do rozpadu drużyny.
Dziś drużyna składa się z młodych zawodników, którzy byli juniorami z Wartkowic i od niedawna szlifują swoje umiejętności w seniorskiej piłce. HAS Wartkowice w dziesięciu meczach zdobył 14 punktów i zajmuje 7 miejsce w grupie I B-Klasy Łódzkiej. Obecnie drużyna przygotowuje się do rundy wiosennej trenując dwa razy w tygodniu – na hali, gdzie dominują treningi stacyjne oraz na powietrzu, w niedziele mając treningi biegowe. Kadra drużyny liczy 19 zawodników. Klub wzmocnił się o jednego z juniorów, który powrócił do macierzystego klubu z Neru Poddębice.

Od 6 marca HAS Wartkowice rozegra 4 sparingi
1. Ner Poddębice
2. Świnice Warckie
3. Kobra Leźnica Wielka
4. Magnat Sierpów

W obrębie boiska można prowadzić treningi wytrzymałościowe, gdyż w niedalekiej odległości znajduje się las.
Gdy temperatura będzie dodatnia, zajęcia treningowe przeniosą się na boisko, gdzie będzie można prowadzić treningi w innych warunkach.

Na dniach w Wartkowicach zostanie oddana do użytku pełnowymiarowa hala sportowa. Obiekt czeka na odbiór techniczny. W niedalekiej przyszłości, może powstać Orlik. Złożony został już wniosek, który czeka na rozpatrzenie.
W klubie na razie wstrzymują się z wypowiedziami o możliwościach awansu. Na pewno nie w tym sezonie, może w następnym, ale będzie bardzo ciężko. Gra w B-Klasie dla młodych, słabych fizycznie zawodników to trudna przeprawa.

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments