Sokół Aleksandrów z drugim zwycięstwem

Drugi mecz w III lidze i drugie zwycięstwo. Znakomity początek sezonu w wykonaniu, prowadzonego przez trenera Dawida Kroczka, Sokoła Aleksandrów. W sobotnie popołudnie jego podopieczni pokonali na swoim boisku groźny Znicz Biała Piska 3:1 (0:0). Kibice w Aleksandrowie dawno nie widzieli tak dobrze grającej swojej drużyny.

Gospodarze byli faworytem tego spotkania. Do meczu przystępowali po wygranej 2:1 w pierwszej kolejce w Grodzisku Mazowieckim z Pogonią, która jest beniaminkiem III ligi. Miejscowi  rozpoczęli mecz z animuszem. Już na początku spotkania stworzyli sobie wyśmienitą okazję na gola. Najpierw jednak bramkarz Znicza odbił piłkę po strzale Przemysława Woźniczaka, a dobijający Bartłomiej Maćczak trafił w słupek. W odpowiedzi dobrą okazję zmarnowali przyjezdni. W pierwszej części gry niezłe okazje na gola mieli jeszcze Mateusz Misiak oraz Mikołaj Bociek, który zmarnował rzut karny przegrywając pojedynek z bramkarzem Znicza.

W końcu nadeszła 62. minuta. Kamil Cupriak, który wszedł na boisko minutę wcześniej, zdobył bramkę strzałem z dystansu. Na 2:0 podwyższył Barłomiej Maćczak wykorzystując rzut karny podyktowany przez sędziego za faul na Jakubie Szarpaku. Osiem minut później Szymon Sołtysiński wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Znicza. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Mateusz Romachów ze Znicza.

Sokół Aleksandrów – Znicz Biała Piska 3:1 (0:0)
Bramki: Kamil Cupriak 62, Bartłomiej Maćczak 74 – rzut karny, Szymon Sołtysiński 82  – Mateusz Romachów 90+2

Sokół: Kaniecki – Dziuba (47′ Zagórski), Gieraga, Woźniczak, Szarpak – Bociek ż, Bogołębski ż, Pecyna, Misiak (61′ Cupriak), Nowacki (86′ Kowalczyk) – Maćczak