Mecz beniaminków I ligi dla Brunatnych

PGE GKS Bełchatów lepszy w meczu beniaminków I ligi od Radomiaka Radom. Podopieczni Artura Derbina pokonali przed własną publicznością mistrza poprzedniego sezonu II ligi 3:0 (2:0). Bramki dla Brunatnych strzelili: Przemysław Zdybowicz, Bartosz Biel oraz Dawid Kocyła. To drugi domowy komplet punktów bełchatowian.

Bełchatowianie bardzo chcieli zrehabilitować się przed własną publicznością za porażkę w Poznaniu. Radomiak również nie zamierzał murować własnej bramki i od pierwszej minuty kibice byli świadkami bardzo ciekawego widowiska. W 9. minucie padł pierwszy gol dla gospodarzy. Akcję Mateusza Marca wykończył Przemysław Zdybowicz. Brunatni nie rezygnowali z ataków i przyniosło to skutek w 34. minucie. Artura Halucha pokonał Bartosz Biel.

Po zmianie stron gra się wyrównała. Radomiak próbował zdobyć bramkę strzałami z dystansu. Bez zarzutu spisywał się między słupkami Paweł Lenarcik. Bramkarz GKS świetnie zachował się również w 85. minucie kiedy wybił piłkę na rzut rożny. Bełchatowianie dobili rywala tuż przed końcem kiedy szybką kontrę wykończył skutecznie rezerwowy Dawid Kocyła.

PGE GKS Bełchatów – Radomiak Radom 3:0 (2:0)
Bramki: Przemysław Zdybowicz 9, Bartosz Biel 34, Dawid Kocyła 89

PGE GKS: Lenarcik – Grzelak, Grolik, Magiera, Wołkowicz – Czajkowski, Golański, Bartosiak (88′ Putin), Marzec (69′ Flaszka), Biel – Zdybowicz (74′ Kocyła)