Udana inauguracja Warty Działoszyn

Od zwycięstwa w Łękińsku z Omegą rozpoczęła czwartoligowy sezon Warta Działoszyn. Podopieczni Mateusza Kurpeta pokonali rywala 1:0 (0:0), a zwycięskiego gola strzelił w 78. minucie z rzutu karnego Paweł Marchewka. Przyjezdni mieli jeszcze kilka szans na strzelenie bramki, ale bardzo dobrze bronił doświadczony bramkarz Omegi Paweł Wiśniewski.

plecaki-sportowe-keeza

W pierwszej połowie to Omega powinna wyjść na prowadzenie. Najlepszej sytuacji nie wykorzystał Bartłomiej Saternus, który z kilku metrów fatalnie przestrzelił. Po zmianie stron do głosu doszła Warta. Paweł Wiśniewski dwoił i troił, raz pomogła mu także poprzeczka. W 76. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Paweł Marchewka. Chwilę później snajper Warty mógł się zrehabilitować, gdyż sędzia podyktował kolejną jedenastkę. Tym razem strzelił już bezbłędnie. Najlepszą sytuację do wyrównania miał w 89. minucie Paweł Kowalski. Kapitan Omegi strzelił mocno, ale Jakub Pawełczyk był na posterunku.

Omega Kleszczów – Warta Działoszyn 0:1 (0:0)
Bramka: Paweł Marchewka 78-karny

Omega: Paweł Wiśniewski – Mateusz Roczek (81′ Kowalik), Zieliński, Kuliberda ż, Szóstakiewicz (56′ Abramczyk, 84′ Niedbała) – Ociepa, Pieniążek ż, Paweł Kowalski, Mielczarek (89′ Olas), Michalak ż – Saternus (66′ Morawski)

Warta: Pawełczyk – Królikowski, Pałyga, Kozica, Lisowski – Dushkin (46′ Szaniec), Zawieja, Korbela, Kurdyś (64′ Cyrus), Kukulski (87′ Drągowski) – Marchewka