Derbowy mecz dla Warty Sieradz

Od zwycięstwa rozpoczęła drugi z rzędu sezon w IV lidze łódzkiej Warta Sieradz. Podopieczni trenera Piotra Morawskiego pokonali na stadionie MOSiR Pogoń Zduńska Wola 3:1 (1:1). Mecze między tymi drużynami traktowane są przez kibiców obu drużyn jak derby i nic dziwnego, oba stadiony dzieli od siebie odległość zaledwie kilkunastu kilometrów.

plecaki-sportowe-keeza

Sieradzanie rozpoczęli to spotkanie odważnie i w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Gola z rzutu karnego, podyktowanego za faul w polu karnym na Adamie Patorze, strzelił Łukasz Mitek. Dziesięć minut później było już jednak 1:1. Pogoń popisowo skontrowała, a Macieja Mielcarza strzałem po ziemi w prawy róg bramki pokonał Adrian Budka. W tej części gry obie drużyny miały jeszcze okazje bramkowe, ale ich nie wykorzystały.

Po zmianie stron nieco lepiej prezentowali się gospodarze i w 68. minucie Michał Sitarz umieścił piłkę w bramce Artura Melona. Wynik meczu, już w doliczonym czasie gry, ustalił rezerwowy Przemysław Nawrocki.

Warta Sieradz – Pogoń Zduńska Wola 3:1 (1:1)
Bramki: Łukasz Mitek 11-karny, Michał Sitarz 68, Przemysław Nawrocki 90 – Adrian Budka 21

Warta: Mielcarz – Pawlak, Jaworski (46′ Owczarek), Mitek, Pluta (46′ Nawrocki) – Patora (89′ Zwoliński), Sitarz, Zasada, Chojecki (78′ Płaneta) – Szulc (58′ Brochocki), Filipiak (78′ Bartłoszewski)

Pogoń: Melon – Sarafiński, Wolny, Sławiński (76′ Konieczny), Retkowski –  Budka, Pęciak, Chmielewski (46′ Bartczak), Smolarek (65′ Porada) – Broź, Szarpak