Sroga klęska ŁKS Łódź pod Wawelem

Kazimierz Moskal nie będzie piątkowego wyjazdu do Krakowa wspominał dobrze. Były świetny zawodnik Wisły Kraków, a obecnie trener ŁKS Łódź musiał przełknąć gorzką pigułkę. Jego podopieczni ulegli Białej Gwieździe aż 0:4 (0:2). To trzecia porażka w tym sezonie i zarazem trzecia przegrana z rzędu beniaminka PKO Ekstraklasy.

plecaki-sportowe-keeza

ŁKS bardzo chciał w Krakowie zrehabilitować się za przegrane z Lechem Poznań i Piastem Gliwice. Wisła nie dała jednak łodzianom żadnych szans na korzystny rezultat. Michał Kołba zachował czyste konto do 23. minuty. Wtedy to pokonał go po raz pierwszy Paweł Brożek. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył David Niepsuj i stało się jasne, że łódzki beniaminek musi diametralnie zmienić swoją grę aby myśleć przynajmniej o remisie.

Nic takiego się jednak nie stało. Po zmianie stron nadal przeważała Wisła, a duży spokój w jej poczynania wprowadził Jakub Błaszczykowski. Wielokrotny reprezentant Polski pojawił się na boisku w 60. minucie, a chwilę później Vukan Savicević strzelił trzeciego gola. Strzelecką kanonadę pod Wawelem zakończył ten, który ją rozpoczął. Paweł Brożek w 90. minucie dopełnił dzieła zniszczenia i ustalił wynik spotkania na 4:0.

Wisła Kraków – ŁKS Łódź 4:0 (2:0)
Bramki: Paweł Brożek 23, 90, David Niepsuj 44, Vukan Savicević 61

ŁKS: Kołba – Grzesik, Maksymilian Rozwandowicz, Sobociński, Bogusz – Ramirez, Kalinkowski, Guima, Wolski (71′ Piątek), Pirulo (63′ Bryła) – Sekulski (83′ Kujawa)