Świetne otwarcie beniaminka z Piotrkowa

Polonia Piotrków znakomicie zaczęła czwartoligowy sezon. Przebudowana drużyna Roberta Grzesiuka potwierdziła w pierwszych dwóch meczach o punkty świetną formę z meczów sparingowych. Po zwycięstwie na własnym boisku z Ceramiką Opoczno piotrkowski zespół pewnie pokonał w Zelowie miejscowego Włókniarza 3:1 (3:0). Dwa trafienia zapisał na swoje konto Patryk Olszewski.

Nowy napastnik Polonii ma więc już na swoim koncie cztery trafienia i będzie się liczył w klasyfikacji na najlepszego strzelca IV ligi łódzkiej. W sobotę poloniści od początku spotkania narzucili swoje warunki i już do przerwy prowadzili 3:0. Wynik otworzył Mateusz Jakubiak, a później dwa gole strzelił Olszewski. Po przerwie gra się wyrównała, a Polonia nie forsowała już tempa. Włókniarz strzelił honorową bramkę z rzutu karnego. Kamila Bruchajzera pokonał Mikołaj Raś.

Włókniarz Zelów – Polonia Piotrków 1:3 (0:3)
Bramki: Mikołaj Raś 53-rzut karny – Mateusz Jakubiak 12, Patryk Olszewski 16, 45

Włókniarz Zelów: Pajkert – Oborowski, Golański, Bendkowski (78′ Łucki), Majsak (85′ Sebastian Krajda) – Jachymski, Boczkiewicz (70′ Śpiewak), Jakub Dregier, Raś, Pawelec – Madej

Polonia: Bruchajzer (66′ Malicki) – Jagodziński (69′ Nowaczyk), Kwaśniczko, Polit, Mielczarski – Suzuki (78′ Bąbol), Wiśniewski, Przybysz, Porochnicki (68′ Wrona), Jakubiak (85′ Kowalski) – Olszewski