Artur Derbin: To był bardzo trudny mecz

PGE GKS Bełchatów wiceliderem zaplecza Ekstraklasy. Drużyna Artura Derbina wygrała trzeci kolejny mecz na własnym boisku, pokonując po trafieniu Mateusza Marca Odrę Opole 1:0 (1:0). Szkoleniowiec Brunatnych przyznał na pomeczowej konferencji prasowej, że był to najtrudniejszy pojedynek z dotychczas rozegranych.

Jesteśmy po piątej kolejce i uczciwie muszę powiedzieć, że był to nasz najtrudniejszy mecz. Przeciwnik był bardzo dobrze zorganizowany w defensywie i ciężko było nam kreować akcje. Na szczęście jedna z nich przyniosła w pierwszej połowie powodzenie. Może skromnie 1:0, ale to zwycięstwo smakuje jak 3:0. Nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować i podziękować drużynie – powiedział bełchatowski szkoleniowiec.

Trener GKS odniósł się również do urazu Mikołaja Grzelaka, którego w 83. minucie musiał zastąpić Wiktor Putin. – Nie sądzę, aby było to coś groźnego, ale oczywiście poczekamy na dokładne badania i opinię lekarzy. Mam nadzieję, że nie spowoduje to przerwy w treningach i Mikołaj będzie mógł zagrać w kolejnym spotkaniu – dodał Derbin.