Orkan Buczek liderem po trzech kolejkach

Trzy drużyny mogą pochwalić się kompletem zdobytych punktów po trzech kolejkach IV ligi łódzkiej. To: Orkan Buczek, Polonia Piotrków i KS Sand Bus Kutno. W niedzielę Orkan podejmował Andrespolię Wiśniowa Góra. Drużyna trenera Krzysztofa Kamińskiego zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko i dopiero w doliczonym czasie gry Łukasz Matuszczyk zapewnił zespołowi z Buczku wygraną.

Faworytem spotkania był Orkan, ale Andrespolia to niewygodny rywal, który niejednej drużynie popsuł już krew. Zaczęło się zgodnie z oczekiwaniami miejscowych, bo już w 10. minucie Daniel Potakowski pokonał Dawida Kulpę. Niespełna kwadrans później wyrównał jednak Sebastian Radzio. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa będzie remisowa do bramki gości trafił Hubert Berłowski i Orkan schodził do szatni z prowadzeniem 2:1. Po zmianie stron goście dążyli do strzelenia wyrównującego gola i ta sztuka udała im się w 70. minucie po trafieniu Damiana Kopy. Chwilę później czerwoną kartką upomniany został Radzio. Gospodarze przycisnęli i w trzeciej minucie doliczonego czasu gry zwycięskiego gola strzelił Łukasz Matuszczyk. Zapewnił tym samym Orkanowi fotel lidera na przynajmniej tydzień.

Orkan Buczek – Andrespolia Wiśniowa Góra 3:2 (2:1)
Bramki: Daniel Potakowski 10, Hubert Berłowski 45, Łukasz Matuszczyk 90 – Sebastian Radzio 22, Damian Kopa 70

Orkan: Krystian Wojtczyk – Kowalski (74′ Orski), Matuszczyk, Dolot, Pałyska (57′ Zawodziński) – Niciak, Lewandowski, Chwałowski (80′ Miedwiediew), Puchalski (74′ Kacper Wojtczyk), Potakowski – Berłowski (74′ Cukiernik).

Andrespolia: Kulpa – Wilk, Różycki, Krzysztof Skawiński, Fajks – Wojciech Skawiński, Staniewski, Badowski, Damian Kopa (90′ Ryplewicz) – Ścibiorek (65′ Miasopust), Sebastian Radzio.