Omega zatrzymała KS Sand Bus Kutno

Omega Kleszczów zaczyna rozwijać skrzydła. Po dwóch porażkach podopieczni Dariusza Bratkowskiego znaleźli się w dole tabeli. Ubiegłotygodniowe zwycięstwo z Pelikanem II Łowicz pozwoliło kleszczowianom uwierzyć w siebie, a w 4. kolejce IV ligi łódzkiej przekonał się o tym boleśnie niepokonany dotąd KS Sand Bus Kutno. Omega wygrała pewnie i zasłużenie 4:1 (2:0).

Faworytem tego spotkania wydawali się być goście. Podopieczni trenera Dominika Tomczaka przyjechali do Łękińska już trzy godziny przed pierwszym gwizdkiem, aby na spokojnie móc odbyć przedmeczową odprawę. Na niewiele się to jednak zdało. Omega zaskoczyła kutnowian znakomitym początkiem. W 5. minucie Michała Sokołowicza pokonał precyzyjnym uderzeniem Krystian Pałczyński, a chwilę później strzał Pałczyńskiego dobił Robert Tomesz. Goście zaatakowali, ale znakomicie spisywał się w bramce Paweł Wiśniewski. Raz w sukurs doświadczonemu bramkarzowi Omegi przyszła także poprzeczka.

Po zmianie strona przyjezdni chcieli zamknąć Omegę na własnej połowie, ale ta sztuka się nie udała. W 55. minucie, po zamieszaniu podbramkowym, piłkę do bramki wepchnął Pałczyński. Kutnowian stać było jedynie na honorowe trafienie Łukasza Dynela, a wynik spotkania ustalił rezerwowy Piotr Mielczarek.

Omega Kleszczów – KS Sand Bus Kutno 4:1 (2:0)
Bramki: Krystian Pałczyński 5, 55, Robert Tomesz 10, Piotr Mielczarek 88 – Łukasz Dynel 75

Omega: Paweł Wiśniewski – Kowalik, Michalak, Kuliberda, Niedbała – Ociepa (86′ Zieliński), Tomesz ż (60′ Mielczarek), Paweł Kowalski, Pałczyński (76′ Szóstakiewicz), Pieniążek (90′ Abramczyk) – Krzysztof Kowalski (54′ Saternus)

KS Sand Bus: Sokołowicz – Ostrowski, Gawlik, Perizhok, Dąbrowski (65′ Bartos) – Świątkiewicz, Wielgus, Gałązka (65′ Górczyński), Kralkowski (81′ Ławniczak), Sobczak – Dynel