AKTUALNOŚCI
Tomasz Tomaszewski

Jest trenerem UKS SMS Łódź ’96 od sierpnia 2009roku. Pod jego okiem młodzi piłkarze doskonalą umiejętności i zdobywają nowe doświadczenie. Jednak najważniejszy dla Tomasza Tomaszewskiego jest rozwój chłopców ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego.


tomadex wszystko dla kibica

W rozmowie z Łódzkim Futbolem trener UKS SMS Łódź opowiada o przygotowaniach do rundy wiosennej, 1. sparingu i celach, które stawia przed swoją drużyną.

Łódzki Futbol: Właśnie zakończył się 1. sparing drużyny. Jak na gorąco oceni Pan grę swoich piłkarzy?

Tomaszewski: Zawodnicy zaprezentowali niezłą piłkę. Warunki atmosferyczne były bardzo trudne, a przeciwnik wymagający. Wygrana ma dla nas duże znaczenie. Rzadko kiedy gra się z rywalem, który reprezentuje tak dobry poziom. Wynik jest zadowalający, ale gdyby chłopcy wykorzystali wszystkie sytuacje bramkowe, zwycięstwo było by na pewno bardziej okazałe.

Łódzki Futbol: Co zdecydowało o wygranej SMS-u?

Tomaszewski: Chłopcy zagrali lepiej od strony piłkarskiej. Byli dobrze przygotowani technicznie. Poza tym przeważali w całym meczu, stworzyli więcej sytuacji strzeleckich, zdominowali przeciwnika.

Łódzki Futbol: Czy może wskazać Pan zawodników, którzy wyróżniali się w meczu?

Tomaszewski: Cały zespół zasłużył na pochwałę. Nie chcę nikogo wymieniać, bo dzisiejszy sukces jest zasługą wszystkich piłkarzy.

Łódzki Futbol: Jak będą wyglądały przygotowania drużyny do rundy wiosennej?

Tomaszewski: Dzisiaj rozegraliśmy 1. mecz kontrolny. Teraz co tydzień będziemy rozgrywali kolejne sparingi. W kolejnych spotkaniach zagramy z: Widzewem ’95, Włókniarzem Moszczenicą ’95, Borutą Zgierz ’95, Sport Perfekt ’95 i Polonią Warszawa.

Łódzki Futbol: Czy drużyna SMSu ma już określone cele na ten sezon?

Tomaszewski: Przede wszystkim zależy nam na rozwoju chłopców, bo takie założenia są najważniejsze dla szkoły. Liczymy również na zwycięstwo w Wojewódzkiej Lidze Michałowicz i sukcesy reprezentacji ŁZPNu ’96, gdyż większa część kadry opiera się na naszych piłkarzach.

Łódzki Futbol: W rundzie jesiennej Pana drużyna zremisowała tylko jedno spotkanie, pozostałe wygrała. Co decyduje o sile zespołu?

Tomaszewski: Atutem drużyny jest wyrównana kadra i duży potencjał chłopaków, który rozwija sztab trenerski. To przede wszystkim ma wpływ na sukcesy chłopaków.

Sparingi UKS SMS Łódź (’96):
25.02- Widzew Łódź ’95,
01.03- Włókniarz Moszczenica ’95,
05.03- Boruta Zgierz ’95,
11.03- Sport Perfekt ’95,
20.03- Polonia Warszawa ’96, (Warszawa).

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments