Unia nie przestraszyła się Huraganu

Unia Skierniewice zainkasowała trzy punkty w Morągu. W późne piątkowe popołudnie podopieczni trenera Rafała Smalca pokonali tamtejszy Huragan 3:2 (1:0) w spotkaniu 7. kolejki III ligi (grupa I). To trzecie w tym sezonie ligowe zwycięstwo skierniewickiej drużyny. Końcówka była nerwowa, bo gospodarze grali z przewagą jednego zawodnika. Unia obroniła korzystny wynik.

Goście objęli prowadzenie w 18. minucie, a gola strzelił Michał Wrzesiński wykorzystując dokładne podanie eks-widzewiaka Marcina Pieńkowskiego. W tej części był to jedyny gol. Za to w 65 minucie skierniewiczanie prowadzili już 2:0 po strzale Kamila Łojszczyka. Wprawdzie dwie minuty później bramkarza Unii pokonał Anton Kołosow, ale szybko Marcin Pieńkowski odpowiedział golem. W 75 minucie Anton Kołosow wykorzystał rzut karny i ostatnie minuty spotkania były nerwowe. Przyjezdni zdołali jednak utrzymać korzystny dla siebie wynik, choć tuż przed końcem meczu czerwoną kartką upomniany został Kamil Łojszczyk.

Huragan Morąg – Unia Skierniewice 2:3 (0:1)
Bramki: Anton Kołosow 67, 74 – karny – Michał Wrzesiński 18, Kamil Łojszczyk 65, Marcin Pieńkowski 71

Unia: Smyłek – Czarnecki, Kowalczyk, Przybycień, Szyc – Łojszczyk, Bojańczyk, Wrzesiński, Bujalski (46′ Przezak) – Pieńkowski (90′ Stępień), Uthke-Nowak.