Brunatni zapunktowali w Sosnowcu

Beniaminek I ligi GKS Bełchatów zdobył punkt w wyjazdowym meczu 8. kolejki z Zagłębiem Sosnowiec, spadkowiczem z PKO Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 (0:0).  To drugi punkt zdobyty w tym sezonie przez Brunatnych na boisku rywala. Warto wspomnieć, że trenerem Zagłębia jest Radosław Mroczkowski – były szkoleniowiec Widzewa Łódź.

Gospodarze zaczęli z animuszem i już w 12. minucie byli blisko strzelenia gola, ale Piotr Polczak zmarnował niezłą okazję. Goście odpowiedzieli za to dziewięć minut później. Bramkarz Zagłębia obronił jednak groźny strzał Bartosza Biela. Tuż przed przerwą Patryk Małecki z Zagłębia spudłował z kilku metrów.

Drugą połowę odważniej rozpoczęło Zagłębie, ale Dawid Ryndak nie trafił do bramki z kilku metrów. W 61. minucie na prowadzenie wyszli za to goście po golu Mateusza Marca z rzutu karnego. Sędzia podyktował jedenastkę za faul na Bartłomieju Bartosiaku. Miejscowi uratowali punkt przed końcem spotkania, a Pawła Lenarcika pokonał Stanislav Bilenkyi.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Bełchatów 1:1 (0:0)
Bramki: Stanislav Bilenkyi  84 – Mateusz Marzec 62 – rzut karny

GKS: Lenarcik – Szymorek, Grolik, Grzelak, Magiera – Czajkowski, Małachowski ż, Marzec (83′ Ryszka), Biel, Wołkowicz (57′ Bartosiak) – Stanek (69′ Mas)