Nieudany wyjazd Brunatnych do Chojnic

Piątek 13-tego nie będzie dobrze kojarzył się piłkarzom GKS Bełchatów. W spotkaniu 9. kolejki I ligi podopieczni Artura Derbina doznali zasłużonej, wyjazdowej porażki w Chojnicach z miejscową Chojniczanką 0:3 (0:2). Gospodarze od pierwszych minut narzucili swoje warunki i już w 9. minucie otworzyli wynik spotkania. Pawła Lenarcika pokonał Oskar Paprzycki.

Chojniczanka nie zamierzała się zadowolić jednym golem. Dążyła, jeszcze przed przerwą do strzelenia kolejnej bramki. Udało się to w 26. minucie kiedy na 2:0 prowadzenie podwyższył Mateusz Kuzimski. Artur Derbin w przerwie wprowadził na boisko Macieja Masa. Nie zrobił on jednak furory w Chojnicach, a przy swoim nazwisku w meczowym protokole zapisał jedynie żółty kartonik. Wynik spotkania na 3:0 ustalił w 63. minucie Kuzimski.

Chojniczanka Chojnice – GKS Bełchatów 3:0 (2:0)
Bramki: Oskar Paprzycki 9, Mateusz Kuzimski 26, 63

GKS: Lenarcik – Grzelak, Grolik, Magiera, Szymorek – Biel (69′ Putin), Czajkowski, Małachowski, Marzec (82′ Ryszka), Bartosiak – Stanek (46′ Mas)