AKTUALNOŚCI
Sędziowie grożą masowymi urlopami

Grupa sędziów z okręgu sieradzkiego grozi masowymi urlopami jeśli nie zostaną uregulowane zaległości finansowe z pierwszych miesięcy sezonu 2019/2020. Okazuje się, że nie zostały zapłacone pieniądze za wszystkie mecze rundy jesiennej, wliczając to spotkania Pucharu Polski z początku sierpnia. W tej sprawie dostaliśmy kilka telefonów i maili. 

Poniżej fragment jednego z nich: (pisownia i składnia oryginalna)

Związek już od pewnego czasu przesuwa cały czas terminy wypłat. My jako sędziowie gdy nie opłacimy licencji sędziowskich czy innych wymaganych składek zostajemy zawieszeni do momentu wpłaty, bądź w terminie nie wypełnimy sprawozdań zostajemy ukarani karą dyscyplinarną w pewnej kwocie bądź zawieszeniu na kilka spotkań. Może gdyby została podana taka informacja na forum o takiej sytuacji związek w końcu wypłaciłby pieniądze za przeprowadzone mecze. nie chodzi tutaj o tydzień czy dwa lecz o prawie dwa miesiące w co wchodzi tez puchar polski…Niektórzy sędziowie są młodzi i z tego tylko żyją ponieważ jeszcze się uczą… a w grupie sędziów rozmawia się już o strajku i masowym odmawianiu sędziowania meczy….

Postaramy się w poniedziałek dowiedzieć dlaczego powstały zaległości finansowe i kiedy sędziowie dostaną pieniądze za poprowadzone mecze.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anymous
8 miesięcy temu

Są tacy sędziowie, że na pewno na strajk się nie zgodzą.

Paweł
8 miesięcy temu

Do redakcji, rozumiem że nie udało uzyskać się informacji z Łzpn, szkoda

sędzia ws sieradz
8 miesięcy temu

Proszę również zapytać kto zapłaci i kiedy za mecze gdzie sędziowie prowadzili zawody a klub nie przelał pieniędzy do związku i również nie zapłacił gotówką , czy sędzia w takim przypadku będzie sędziował za darmo. To jest dalszy dramat rodziny sędziowskiej w okręgu sieradzkim , kluby krytykują niski poziom sędziowania ale jak trzeba na B klasie czy nawet A klasie oddelegować jednego z asystentów przygodnych to chętnych brak. Kolejna kwestia ryczałtów jeśli dalej tego problemu nie będzie widział Zarząd ŁZPN to za chwilę z mapy sędziowskiej zginie okręg sieradzki , proszę zobaczyć na przełomie 4 lat jak wygląda ilość czynnych… Czytaj więcej »

Sędzia
8 miesięcy temu

Szanowni Koledzy może w końcu czas zrobić z tym porządek i jednak pokazać ze jesteśmy jednym zespołem , wystarczy , ze w kolejny a jak będzie trzeba następny weekend urlopujemy się zobaczymy co wtedy zrobi związek . Została nas tak mała grupa ze aż wstyd i mimo tego w dalszym.ciagu jesteśmy piątym kołem u wozu. Ryczałty mamy najniższe w kraju teraz dochodzą z płatnościami co dalej.

Gento
8 miesięcy temu

Szkoda , że nikt nie wspomniał jaką rola w tym wszystkim co dzieje się w środowisku sędziowskim odgrywają włodarze lzpn i kompletna ignoracja z ich strony wszystkiego co dotyczy sędziów, włącznie z odpłatnością dla sędziów za mecze…

1 3 4 5