ŁKS Łódź na dnie PKO Ekstraklasy

Beniaminek PKO Ekstraklasy ŁKS Łódź na dnie ligowej tabeli. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala przegrali w niedzielę wyjazdowy mecz z Pogonią Szczecin 0:1 (0:0). Była to szósta z rzędu porażka łodzian w tym sezonie. Piłkarze beniaminka mają na koncie zaledwie cztery punkty. Przedostatnia w tabeli Arka Gdynia ma o jeden punkt więcej.

Pierwszą okazję bramkową stworzyli szczecinianie. Debiutujący w ekstraklasie Dominik Budzyński obronił jednak strzał Sebastiana Kowalczyka. Za to w 38. minucie odpowiedzieli przyjezdni. Pecha miał jednak Patryk Bryła, bo trafił w poprzeczkę.

W 64. minucie Portowcy dopięli swego. Adam Buksa strzelił zaskakująco z rzutu wolnego. Piłka przeszła przez nieszczelny mur łodzian i wylądowała w siatce. Jak się potem okazało był to jedyny gol w tym meczu, choć już w doliczonym czasie gry ŁKS, po rzucie rożnym, był blisko remisu. W pole karne pobiegł nawet bramkarz Dominik Budzyński. Zakotłowało się pod bramką Pogoni, ale bramkarz miejscowych złapał piłkę. Na ostatnie minuty meczu na boisku pojawił się Piotr Pyrdoł. Był to debiut wychowanka ŁKS w Ekstraklasie. W najbliższą sobotę (21 września) ŁKS czeka mecz na szczycie ligowej tabeli, oczywiście w cudzysłowie. Na aleję Unii zawita Arka Gdynia. Ten mecz łodzianie powinni bezwzględnie wygrać.

Pogoń Szczecin – ŁKS Łódź 1:0 (0:0)
Bramka: Adam Buksa 64

ŁKS: Budzyński – Grzesik, Juraszek, Sobociński, Bogusz ż – Bryła (64′ Kujawa ż), Łuczak, Piątek, Kalinkowski ż (81′ Pyrdoł), Ramirez ż (71′ Trąbka) – Pirulo.