Poniemiecki łeb i selfie na boisku w Sierpowie

Sceny rodem jak z sensacyjnego filmu miały miejsce podczas spotkania 4. kolejki łódzkiej klasy A (grupa III) pomiędzy Magnatem Sierpów i Victorią Rąbień (0:7). Sędzia pojedynku usłyszał groźby karalne, wyzwany został między innymi od poniemieckiego łba, zarzucano mu również to, że robi sobie selfie z cieszącą się z wygranej drużyną gości.

Już w przerwie meczu, przy stanie 0:4, ciśnienie puściło trenerowi Magnata Tomaszowi Adamczewskiemu. Za swoje słowa ukarany został czerwoną kartką. Sędziemu powiedział, że jest nikim, za chwilę nazwał go pustym poniemieckim łbem, zaproponował również douczenie się. Po zakończonym spotkaniu, aby zapobiec konfrontacji, sędziowie poczekali na schodzącą z boiska drużynę gości. Wtedy przypadkowy kibic zrobił zdjęcie cieszącemu się zespołowi Victorii. Trener Adamczewski zarzucił arbitrom, że robią sobie tzw. selfie z gośćmi.

Po spotkaniu sędziowie ze strony kibiców Magnata usłyszeli również stek wulgarnych wyzwisk, z których prawie żadne nie nadaje się do zacytowania. Najłagodniejszym jest – „żeby cała Twoja rodzina zdechła”. Sprawą zajmie się Łódzki Związek Piłki Nożnej.

18 komentarzy
Marcin
4 lat temu

Zastanawiam się czemu mój komentarz opisujący prawdziwa sytuację na tym meczu został po kilku minutach usunięty… Czyżby administrator strony tak bardzo chciał chronic sędziów?

Marcin
4 lat temu

Ludzie byłem na tym meczu w Sierpowie i widziałem dokładnie jak było. Drużyna Rabienia była zdecydowanie lepsza ale sędzia boczny popełnił do przerwy trzy skandaliczne błędy o spalonym dla gospodarzy. Tak jak jest napisane w artykule kibice faktycznie wyzywala sędziego po tych błędach ale nie robił tego trener gospodarzy. Sam kiedyś grałem w piłkę i wiem jedno ze sędziowie są bezkarni.,niejednokrotnie doszło do zawieszenia piłkarzy, trenerów czy kierowników za to co sędzia napisał w protokole meczowym, tylko że często miało się to z prawdą. Oni byli i będą bezkarni dopóki związek nie przestanie ich chronić a zacznie wysyłać obserwatorów na… Czytaj więcej »

kibic
4 lat temu

Artykuł napisany jednostronnie bez zasiegniecia jezyka od drugiej strony. Brak rzetelnosci dziennikarskiej oraz naruszenie przepisow rodo i o ochronie danych osobowych. Jezeli cos zostalo powiedziane do sedziego to nie w taki sposob i nie takie zwroty. To sa wyrazenia jakie padly ze strony kibicow na co zawodnicy nie maja wplywu. . Ferowane sa wyroki bez sprawy.
Brawo dla autora

kibic28
4 lat temu

I dziwić się, że nie ma później chętnych do sędziowania. Nikomu nie chcę się jechać na taki mecz i słyszeć stek wyzwisk ze strony trenerów, zawodników, kibiców itd. Tak jak napisał jeden kolega w artykule odnośnie opóźnień z wypłatami ze strony ŁZPNu – za kilka lat nie będzie po prostu komu sędziować. Starsi skończą kariery/przygody a młodych osób chętnych do biegania z gwizdkiem będzie po prostu coraz mniej i będą sędziować tzw. sędziowie przygodni/klubowi. Wcale nie dziwię się młodym ludziom, którzy kończą po przesędziowaniu kilku spotkań bądź rundy. Pieniędzy z tego wielkich nie ma, szans rozwoju również ciężko się dopatrywać,… Czytaj więcej »