Siódma z rzędu porażka beniaminka

Beniaminek PKO Ekstraklasy ŁKS Łódź przegrał w sobotnie popołudnie arcyważny mecz na swoim boisku z Arką Gdynia i na dobre zadomowił się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. Była to siódma z rzędu porażka podopiecznych trenera Kazimierza Moskala. W poniedziałek (30 września) Rycerze Wiosny zmierzą się w Lubinie z tamtejszym Zagłębiem.

Dla obu drużyn walczących o uniknięcie spadku do I ligi było to spotkanie o sześć punktów. Lepiej rozpoczęli łodzianie. Dani Ramirez popisał się silnym strzałem zza linii pola karnego, ale bramkarz Arki wybił piłkę na rzut rożny. Goście odpowiedzieli skutecznie. Davit Schirtladze otrzymał dokładne od Michała Nalepy i strzałem z około 10 metrów pokonał Arkadiusza Malarza. Tuż przed przerwą goście prowadzili już 2:0, a gola ponownie strzelił Davit Schirtladze.

Ruszył ŁKS na rywala po przerwie i szybko dopiął swego, a gola strzelił Rafał Kujawa. Kiedy wydawało się, że łodzianie pójdą za ciosem gdynianie popisowo skontrowali. Tym razem piłkę w bramce Arkadiusza Malarza umieścił Michał Nalepa. To nie był, niestety, koniec nieszczęść łodzian. W 72 minucie Maciej Janikowski po raz czwarty umieścił piłkę w siatce łódzkiej drużyny, wykorzystując sytuację sam na sam z Arkadiuszem Malarzem. Wynik meczu nie uległ już zmianie, a 1:4 to klęska łodzian.

ŁKS Łódź – Arka Gdynia 1:4 (1:2)
(Rafał Kujawa 52 – Davit Schirtladze 21, 43, Michał Nalepa 58, Maciej Janikowski 72)
ŁKS: Malarz – Grzesik ż, Juraszek, Sobociński, Bogusz – Pirulo, Piątek, Guima (81′ Srnić), Wolski (46′ Trąbka), Ramirez (81′ Pyrdoł) – Kujawa