Trwa wyjazdowa niemoc Brunatnych

Beniaminek I ligi GKS Bełchatów przegrał piąty mecz w tym sezonie. Była to jednocześnie czwarta wyjazdowa porażka podopiecznych trenera Artura Derbina. W sobotę bełchatowianie ulegli w Mielcu tamtejszej Stali 0:1 (0:1) i wylądowali w tabeli na miejscu spadkowym. Już w 5. minucie padło rozstrzygnięcie meczu. Sędzia podyktował rzut karny dla mielczan.

Jego pewnym egzekutorem okazał się Bartosz Nowak. Ten sam zawodnik zmarnował w 38. minucie wyborną okazję na drugiego gola. Bełchatowianie nie zagrozili w pierwszej połowie bramce Stali.

Za to w 63. minucie Bartłomiej Bartosiak był o włos od strzelenia gola. Minimalnie jednak spudłował. GKS spokojnie mógł przywieźć z Mielca co najmniej remis, bowiem rozegrał niezłe spotkanie. W najbliższą niedzielę (29 września) Brunatni gościć będą Wigry Suwałki.

Stal Mielec – GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
(Bartosz Nowak 5 – rzut karny)
GKS: Lenarcik – Grzelak, Grolik, Kołodziejski, Szymorek – Marzec, Ryszka (11′ Golański), Małachowski, Czajkowski, Bartosiak (63′ Biel) – Mas (83′ Warnecki)