Mandiangu dał we Wronkach wygraną

Widzew bogatszy o trzy punkty. Podopieczni trenera Marcina Kaczmarka pokonali we Wronkach beniaminka II ligi Lecha II Poznań 2:1. Była to piąta drugoligowa wygrana łodzian i jednocześnie trzecie zwycięstwo na boisku rywala. Rezerwy Lecha prowadziły 1:0, ale Widzew szybko wyrównał, a później zadał rywalowi decydujące trafienie.

W pierwszej połowie nie padł żaden gol, choć obie drużyny miały okazje. Za to w 55. minucie lechici wyszli na prowadzenie po trafieniu z rzutu karnego Filipa Marchwińskiego. Już minutę później były zawodnik Lecha Poznań Mateusz Możdżeń strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Kilka minut później Karol Szymański, bramkarz Lecha II, obronił strzał Marcina Robaka. W odpowiedzi były gracz UKS SMS Łódź Maciej Makuszewski trafił w poprzeczkę. Tuż przed końcem spotkania, kiedy wydawało się, że będzie 1:1, rezerwowy Widzewa Christopher Mandiangu pokonał bramkarza poznańskiej drużyny. Był to gol na wagę zwycięstwa.

Lech II Poznań – Widzew Łódź 1:2 (0:0)
Bramki: Filip Marchwiński 55 – rzut karny – Mateusz Możdżeń 56, Christopher Mandiangu 84

Widzew: Pawłowski – Kosakiewicz, Zieleniecki, Rudol, Pięczek (46′ Kordas) – Mąka (72′ Mandiangu), Poczobut, Możdżeń, Gutowski – Kita (83′ Wolsztyński), Robak.