Pewna wygrana Warty Sieradz w Łękińsku

Szóste zwycięstwo w sezonie 2019/2020 odnieśli czwartoligowi piłkarze Warty Sieradz. Podopieczni trenera Piotra Morawskiego jako jedyni są niepokonani, a w Łękińsku zdominowali od pierwszej minuty Omegę Kleszczów. Wygrana 2:0 to najniższy wymiar kary dla gospodarzy. Na więcej nie pozwolił świetnie dysponowany Paweł Wiśniewski.

Warta przyjechała z ogromną chęcią rehabilitacji za wiosenny remis, który pokrzyżował im trzecioligowe plany. Goście bardzo szybko uzyskali prowadzenie. W 13. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Mikołaj Zwoliński i strzałem głową pokonał Wiśniewskiego. W odpowiedzi mógł wyrównać Robert Tomesz, ale posłał futbolówkę nad poprzeczką. W końcówce pierwszej połowy przyjezdni mieli jeszcze kilka okazji, ale znakomicie między słupkami spisywał się golkiper Omegi.

Skapitulował dopiero w 88. minucie, kiedy uderzeniem z daleka drugą bramkę dla Warty strzelił Mariusz Zasada. – W tym meczu nie mieliśmy nic do powiedzenia. Warta była wyraźnie lepsza i zasłużenie wywozi punkty – powiedział po spotkaniu Dariusz Bratkowski, szkoleniowiec Omegi.

Omega Kleszczów – Warta Sieradz 0:2 (0:1)
Bramki: Mikołaj Zwoliński 13, Mariusz Zasada 88

Omega: Paweł Wiśniewski – Kowalik (90′ Niedbała), Zieliński, Kuliberda ż, Michalak – Ociepa, Tomesz (84′ Olas), Pieniążek ż, Paweł Kowalski ż, Mielczarek (65′ Saternus) – Pałczyński (57′ Krzysztof Kowalski)

Warta: Wlazłowski – Zasada (88′ Bartłoszewski), Brochocki (58′ Nawrocki), Zwoliński, Pawlak – Jaworski (67′ Owczarek ż), Mitek, Filipiak, Chojecki, Płaneta (58′ Szulc)- Patora (81′ Pluta)