AKTUALNOŚCI
Gatta Active chce podtrzymać passę

Futsalowa drużyna Gatty Active Zduńska Wola znakomicie rozpoczęła sezon 2019/2020 w ekstraklasie. Podopieczni grającego trenera Marcina Stanisławskiego wygrali trzy dotychczasowe mecze i z kompletem punktów zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli. Prowadzi AZS UŚ Katowice, ale tylko dzięki lepszej różnicy bramek. Trzeci w tabeli Rekord Bielsko-Biała także ma 9 punktów.

W sobotę (5 października) zduńskowolanie zmierzą się we własnej hali z Piastem Gliwice. Gatta, mająca w swoim składzie współlidera klasyfikacji skutecznych Daniela Krawczyka (4 gole), jest zdecydowanym faworytem tego meczu. Piast zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Nie zdobył dotychczas nawet punktu. Początek spotkania w hali przy ulicy Złotej o 18:00.

Marcin Stanisławski podkreśla jednak, że jego zespół absolutnie nie zlekceważy rywala. – Cały czas powtarzamy sobie w szatni, że trzeba mieć pokorę przed rywalem. Tak naprawdę w tych trzech zwycięskich spotkaniach graliśmy bardzo przeciętnie i mamy jeszcze wiele do poprawy – mówi szkoleniowiec. – Gramy teraz z Piastem, który ma zero punktów, ale to złudne. Nie można patrzeć w tabelę. Tam jest kilku fajnych zawodników, dobrze grający Brazylijczyk. Ja nie pompuję balonika. Gdzieś przeczytałem, że mamy walczyć o tytuł mistrza Polski. Absolutnie to nie tak. Zweryfikują nas dwa najbliższe mecze – z Piastem i Clearexem – dodaje Stanisławski.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments