Młode Polki zagrały na piątkę z plusem

Drugi mecz i druga wygrana. Po zwycięstwie nad Chorwacją 2:0 reprezentacja Polski kobiet U-19 pokonała 5:0 Bułgarię i po dwóch meczach rozgrywanego w naszym województwie turnieju kwalifikacyjnego mistrzostw Europy ma na koncie komplet punktów. Już po kwadransie gry było 2:0 dla podopiecznych Niny Patalon.

Wynik spotkania otworzyła w 13. minucie Paulina Tomasiak, a dwie minuty później na 2:0 podwyższyła Natalia Padilla-Bidas. Po zmianie stron Polki dorzuciły trzy kolejne gole, których autorkami były: Nicola Brzęczek, Padilla-Bidas i Kinga Kozak. W wyjściowym składzie gospodyń pojawiło się aż pięć zawodniczek UKS SMS Łódź: Oliwia Szperkowska, Oliwia Silny, Wiktoria Zieniewicz, Paulina Filipczak i Adriana Achcińska. W drugim meczu Szkocja zremisowała w Sieradzu z Chorwacją 0:0.

Turniej zakończy się w nadchodzący wtorek (8 października) w Łodzi, gdzie zostaną rozegrane dwa mecze. Na obiekcie przy al. Unii Lubelskiej 2 Bułgaria zagra z Chorwacją, a przy al. Piłsudskiego 138 Polska będzie rywalizowała ze Szkocją. Początek obu spotkań o 15:00.