Czwartoligowa dwucyfrówka w Sieradzu

Warta Sieradz umocniła się na prowadzeniu w IV lidze łódzkiej. W niedzielnym spotkaniu 11. kolejki rundy jesiennej podopieczni trenera Piotra Morawskiego pokonali przed własną publicznością czerwoną latarnię ligi, Orła Nieborów aż 10:2 (3:2). Kibice obejrzeli dobry, otwarty mecz, który został okraszony ładnymi bramkami z obu stron. Orzeł całkowicie opadł z sił w końcówce pojedynku.

Orzeł, mimo zerowego dorobku punktowego, przyjechał do Sieradza z ofensywnym nastawieniem i już w 8. minucie mógł prowadzić. Doskonałej sytuacji nie wykorzystał jednak Maciej Balik. Warta odpowiedziała najlepiej jak mogła. Jarosława Ruska pokonał Adam Patora. Pięć minut później mieliśmy jednak remis, a zaskakującym strzałem popisał się Michał Redzisz. W 24. minucie prowadzenie odzyskał dla Warty Patora, ale Orzeł nie kapitulował. Tuż przed przerwą Redzisz strzelił drugiego swojego gola, z rzutu karnego. Warta rozpoczęła od środka i chwilę później cieszyła się z trzeciego gola. Jego autorem był Grzegorz Brochocki.

Po zmianie stron Warta uzyskała przewagę i szybko rozwiała marzenia gości o pierwszym punkcie w lidze. Damian Pawlak i Patora strzelili kolejne bramki i w 56. minucie mieliśmy już 5:2. Trener Morawski mógł pozwolić sobie na komfort wprowadzenia na plac gry rezerwowych zawodników, a w 70. minucie na 6:2 podwyższył Piotr Bartłoszewski. Na ostatni kwadrans spotkania między słupkami pojawił się 15-letni Oskar Mielcarz. To syn doświadczonego Macieja Mielcarza, który również siedział na ławce rezerwowych. W końcówce dwie bramki dla Warty strzelił Przemysław Nawrocki, czwartego swojego gola zdobył Patora, a na 10:2 wynik spotkania ustalił Bartłoszewski.

Warta Sieradz – Orzeł Nieborów 10:2 (3:2)
Bramki: Adam Patora 10, 24, 56, 83, Grzegorz Brochocki 42, Damian Pawlak 47, Piotr Bartłoszewski 70, 85, Przemysław Nawrocki 79, 82 – Michał Redzisz 15, 41-karny

Warta: Wlazłowski (76′ Oskar Mielcarz) – Pawlak, Jaworski (79′ Kokot), Zasada (64′ Chramiec), Nawrocki – Brochocki (60′ Szulc), Zwoliński, Chojecki, Filipiak (60′ Bartłoszewski), Mitek – Patora

Orzeł: Rusek – Bartłomiej Tkacz, Piotr Tkacz, Warchoł, Ślązak (79′ Niedźwiadek) – Balik, Molodchenko (51′ Wierzbicki), Redzisz (75′ Bogusz), Wilk, Kruk – Świdrowski (76′ Szafarowicz)

Sędziował: Patryk Adamczyk (WS Łódź). Widzów: 300