AKTUALNOŚCI
Ostatni weekend, a później pół roku przerwy

Aż trudno w to uwierzyć, ale w trzech grupach klasy B naszego województwa rozgrywki rundy jesiennej zakończą się w czasie najbliższego weekendu (19/20 października). Później dla 24 zespołów z okręgów sieradzkiego i piotrkowskiego rozpocznie się półroczna przerwa – aż do połowy kwietnia.

Jaki to ma sens? W całej historii naszego klubu nie graliśmy tak dziwnego sezonu – mówi Marek Kraska, prezes Pioniera Baby (piotrkowska klasa B). – Przecież my rozegraliśmy więcej meczów sparingowych, niż ligowych. Nie chcę narzekać, ale można było pomyśleć o połączeniu grup, albo reorganizacji. Jak utrzymać drużynę i zawodników, którzy następny mecz mistrzowski rozegrają za pół roku – pyta Kraska?

Można było przecież połączyć klasy B z okręgu piotrkowskiego i sieradzkiego, ale ktoś musiałby pomyśleć. Przecież i tak, to jest jedno województwo i jeden ŁZPN – wtóruje mu Andrzej Łągiewka, prezes Warty Pławno.

Niestrawny pasztet 24 drużynom zafundowały dawne okręgi, a dziś delegatury ŁZPN – piotrkowska i sieradzka. Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie rozgrywki najniższej klasy zostaną zreformowane przez Łódzki Związek Piłki Nożnej i nie będą one kadłubowe.

11
Dodaj komentarz

11 Wątki
0 Odpowiedź na wątki
0 Śledzący
 
Najpopularniejsze komentarze
Najpopularniejsze wątki
11 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
Powiadom o
kibic1

W Sieradzu w 4 grupach B klasy jest w sumie 37 drużyn dzieląc to na 3 grupy mamy po 12 drużyn czyli 11 meczy, już ma to sens. A tak mamy sytuację gdzie są 4 grupy po 8-10 drużyn awans uzyskuje mistrz a wicemistrz gra baraż na starcie 30% szans na awans super sytuacja. A co do kosztów podobno kluby nie chcą jeździć na dalekie wyjazdy bo koszty większe. Nie rozumiem podejścia władz związkowych bo o jakich my kosztach mówimy wyjazd zamiast 400 zł będzie kosztował 500. jak klubu nie stać to nie gra. Ludzi jest tak mało chętnych do… Czytaj więcej »

Piotr z Sieradza

Panu Stasiowi z delegatury Piotrków Tryb. to wszystko jedno, On zawsze działa-ł Społecznie za pieniądze!!!
Aby diengi się zgadzały… Amen…

Heniu

Panowie po pierwsze trzeba spytać kluby czy na to ich stać. 8*120 daje kolejny 1 tys. Zł dodatkowych kosztów nie mówiąc o dojazdach itp.

Benek

To samo jest z rozgrywkami w grupach młodzieżowych w ozpn Sieradz. Grasz 3 mecze i koniec sezonu. I następne 6 miesięcy trenujesz żeby zagrać znów 3 mecze…

Kibicopodobny

Fajny pomysl by byl gdyby mozna bylo wyróżniających sie zawodnikow wypozyczyc do A lub okregowki gdyz tam brakuje zawodnikow przez kartki i kontuzje na 5 kolejek bo tyle zostanie po weekendzie. Gdyby sie sprawdzili w tym okresie B klasy mogly by liczyc na kozysci finansowe a sam zawidnik by sie sprawdźił w wyższej klasie rozgrywkowej