Trwa piłkarska niemoc Lechii Tomaszów

Coraz niżej w ligowej tabeli plasuje się Lechia Tomaszów. Podopieczni Mateusza Soboty przegrali kolejny mecz w III lidze (grupa I). Tym razem tomaszowianie ulegli w Białej Piskiej miejscowemu Zniczowi 0:2 (0:0) w spotkaniu 13. kolejki rundy jesiennej. To czwarta z rzędu porażka tomaszowian, którzy niebezpiecznie zbliżyli się do strefy spadkowej.

Tomaszowianie zdawali sobie sprawę z tego, że jadą na trudny teren, ale byli mocno zmotywowani po ostatniej klęsce na własnym boisku z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (0:5). Lechia od meczu z Unią Skierniewice, wygranego 5:3, nie grzeszy niestety skutecznością. Nie inaczej było w spotkaniu ze Zniczem. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 67. minucie, kiedy Bartosz Giełażyn pokonał Mateusza Awdziewicza. Lechiści rzucili się do odrabiania strat, ale piłka nie chciała wpaść do bramki gospodarzy. W piątej minucie doliczonego czasu gry nadzieje przyjezdnych na remis rozwiał Patryk Gondek. W najbliższą środę (23 października) Lechia zmierzy się na własnym boisku z rezerwami Legii Warszawa. To zaległe spotkanie rozpocznie się o 15:00.

Znicz Biała Piska – Lechia Tomaszów 2:0 (0:0)
Bramki: Bartosz Giełażyn 67, Patryk Gondek 90

Lechia: Awdziewicz – Jakubczyk, Cyran, Peda, Bąkowicz – Amroziński (78′ Świątek), Kaproń (72′ Snopczyński), Szymczak, Wuwer, Kubiak (80′ Lewiński) – Marcioch