Wyjazdowa niemoc bełchatowian trwa

GKS Bełchatów jest jedynym w I lidze zespołem, który nie wygrał jeszcze w tym sezonie meczu na boisku rywala. W sobotni wieczór podopieczni trenera Artura Derbina ulegli na wyjeździe Bruk-Bet Termalice Nieciecza 1:2 (0:1). Była to szósta wyjazdowa porażka Brunatnych. Dwa mecze GKS zremisował, a na wyjazdową wygraną ciągle czeka.

Mecz rozpoczął się koszmarnie dla bełchatowian, bowiem już w 1. minucie reprezentant Łotwy Vladislavs Gutkovskis strzelił gola dla gospodarzy. W pierwszej połowie, mimo okazji z obu stron, więcej bramek kibice już nie oglądali.

Po zmianie stron Brunatni za wszelką cenę dążyli do poprawienia rezultatu i w 64. minucie Bartosz Biel trafił do bramki Termaliki. Niestety kwadrans przed końcem ponownie Vladislavs Gutkovskis nie dał szans bramkarzowi GKS strzelając szóstego w tym sezonie gola w I lidze. Ustalił wynik na 2:1.

W najbliższy piątek (25 października) Brunatni zagrają na własnym stadionie ze spadkowiczem z Lotto Ekstraklasy, Miedzią Legnica. Mecz rozpocznie się o 20:45.

Bruk-Bet Termalika Nieciecza – GKS Bełchatów 2:1 (1:0)
Bramki: Vladislavs Gutkovskis 1, 74 – Bartosz Biel 64

GKS: Lenarcik – Szymorek, Magiera, Grolik, Grzelak – Małachowski, Golański, Putin (46′ Thiakane), Marzec (77′ Wołkowicz) – Biel, Mas (64′ Kocyła)