Wielki mecz RKS Radomsko w Ostródzie

Druga część rundy jesiennej rozgrywek w piłkarskiej III lidze (grupa I) należy do RKS Radomsko. Beniaminek wskoczył we właściwe tory i wygrywa mecz za meczem. W 13. kolejce sprawił ogromną niespodziankę w Ostródzie. Zespół Dominika Bednarczyka pokonał lidera tabeli 2:1 (1:0), a obie bramki strzelił dla RKS Jakub Rozwandowicz.

Absolutnym faworytem meczu był Sokół. Działacze z Ostródy nie ukrywają, że ich celem jest awans do II ligi, a każde inne rozwiązanie będzie porażką. RKS nie przestraszył się jednak faworyta. Grał jak równy z równym, a skrzydeł nie podcięła gościom nawet kontuzja Nataniela Balcerzyka, którego w 25. minucie musiał zastąpić Krystian Kolasa. Tuz przed przerwą bramkarza Sokoła pokonał Jakub Rozwandowicz i przyjezdni schodzili do szatni z prowadzeniem 1:0.

Siedem minut po zmianie stron było już 2:0 dla RKS, a po raz drugi na listę strzelców wpisał się Rozwandowicz. Sokół nie dał jednak za wygraną. Dwie zmiany z 59. minuty polepszyły jakość gry gospodarzy i już minutę po roszadach było 1:2. Gola zdobył Bartłomiej Wasiluk. Nerwowa końcówka nie przyniosła już zmiany wyniku i RKS zszedł z boiska z trzema punktami.

Sokół Ostróda – RKS Radomsko 1:2 (0:1)
Bramki: Bartłomiej Wasiluk 60 – Jakub Rozwandowicz 45, 52

RKS: Podleśny – Sadziński ż, Ślęzak ż, Saktura, Danilczyk ż -Pluta ż, Bocian (90′ Perliński), Balcerzyk (25′ Kolasa ż), Wrzesień – Rozwandowicz (87′ Radoń), Tall (67′ Zatorski)