Wojtczak wyraźnie lepszy od Wojtczyka

Bardzo dobre piłkarskie widowisko obejrzeli kibice, którzy w niedzielne popołudnie zasiedli na trybunach kameralnego obiektu w Buczku. Miejscowy Orkan podejmował Polonię Piotrków w szlagierowym spotkaniu 13. kolejki IV ligi (grupa łódzka). Mecz zakończył się zasłużoną wygraną gości 4:2 (2:1), a dwa pierwsze gole dla Polonii strzelił Krystian Wojtczak (na zdjęciu).

Wypożyczony z RKS Radomsko zawodnik powoli zdobywa sobie pewne miejsce w zespole Roberta Grzesiuka. W 2. minucie skorzystał z błędu bramkarza gospodarzy Krystiana Wojtczyka, przejął futbolówkę i dał prowadzenie swojej drużynie. Niespełna dziesięć minut później huknął nie do obrony i było 2:0 dla Polonii. Orkan nie rezygnował. W 36. minucie Michał Lewandowski podał do Dominika Cukiernika, który jak burza wpadł w pole karne i strzałem w okienko nie dał szans bramkarzowi piotrkowskiego zespołu.

Po zmianie stron przewagę uzyskał Orkan, a Polonia nastawiła się na grę z kontry. W 72. minucie kolejny fatalny błąd popełnił Wojtczyk, który przepuścił do bramki niezbyt mocne uderzenie Jakuba Bąbola. Dziewięć minut później było po meczu, a na 4:1 bramkę strzelił Dawid Przybysz. Rozmiary porażki zmniejszył w końcówce Mariusz Zawodziński z rzutu karnego. Chwilę później mogło być 3:4, ale obrońcy Polonii wybili piłkę z linii bramkowej.

Orkan Buczek – Polonia Piotrków 2:4 (1:2)
Bramki: Dominik Cukiernik 36, Mariusz Zawodziński 90-karny – Krystian Wojtczak 2, 11, Jakub Bąbol 72, Dawid Przybysz 81

Orkan: Krystian Wojtczyk – Wroński (46′ Orski), Matuszczyk, Dolot (83′ Kowalski), Pałyska – Niciak ż (74′ Chwałowski), Potakowski (58′ Zawodziński), Berłowski, Cukiernik ż (78′ Miedwiediew), Puchalski (46′ Kacper Wojtczyk) – Lewandowski ż

Polonia: Malicki – Polit, Kwaśniczko, Nowaczyk, Bąkowicz (90′ Wrona) – Mielczarski, Bąbol (88′ Nieśmiałek), Przybysz, Krystian Wojtczak, Porochnicki (90′ Suzuki) – Olszewski (52′ Głowacki)

Sędziowali: Patryk Kaźmierczak jako główny oraz Igor Strulak i Adam Faliszewski (wszyscy ŁZPN). Widzów: 400