Cenny punkt Rycerzy Wiosny w Zabrzu

ŁKS Łódź zremisował w niedzielę wyjazdowy mecz PKO Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze 1:1 (0:0) i jest to drugi z rzędu ligowy mecz drużyny trenera Kazimierza Moskala bez porażki. Rycerze Wiosny mają na koncie osiem punktów, dokładnie tyle samo ile Korona Kielce, z którą przecież wygrali na swoim boisku aż 4:1. Dzięki tej wygranej opuścili ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Gospodarze rozpoczęli niezwykle odważnie niedzielny mecz. Szybko stworzyli sobie zresztą okazję na gola. Igor Angulo ograł Arkadiusza Malarza, ale piłkę zmierzającą do siatki wygarnął Maksymilian Rozwandowicz. Kilka minut później Erik Janża huknął z rzutu wolnego, ale klasę pokazał bramkarz ŁKS wybijając piłkę na rzut rożny. W 22. minucie dobrą okazję zmarnował z kolei Robert Koj. Tuż przed końcem pierwszych 45 minut David Kopacz groźnie strzelał z rzutu wolnego. Łodzianie w pierwszej części nie mieli okazji bramkowych.

Za to w 50. minucie Dani Ramirez wbiegł w pole karne i strzałem w lewy górny róg pokonał bramkarza Górnika. Utrata gola zdopingowała gospodarzy do jeszcze bardziej zaciekłych ataków. Szalał zwłaszcza Igor Angulo, który w 79. minucie wreszcie dopiął swego posyłając z bliska piłkę do siatki bramki ŁKS. W 86 minucie Robert Koj umieścił piłkę w łódzkiej bramce, ale sędzia gola nie uznał, bowiem wcześniej jeden z zabrzan faulował Arkadiusza Malarza. Jeszcze w doliczonym  czasie gry Jan Grzesik o mało nie zaskoczył własnego bramkarza. Na szczęście tak się nie stało i łodzianie świętowali zdobycie punktu.

W najbliższą sobotę (26 października) ŁKS podejmuje drugiego beniaminka PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa. Początek spotkania zaplanowano o 15:00.

Górnik Zabrze – ŁKS Łódź 1:1 (0:0)
Bramki: Igor Angulo 79 – Dani Ramirez 50

ŁKS: Malarz – Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Klimczak – Srnić, Pyrdoł (86′ Bryła), Trąbka, Guima (72′ Piątek), Ramirez (90+3, Kalinkowski) – Kujawa