AKTUALNOŚCI
Orbitrek – trudne początki, wspaniałe efekty

Ćwiczenia na orbitreku stanowią niezwykle wszechstronny trening całego ciała. Przyczyniają się do utraty tkanki tłuszczowej, wzmocnienia mięśni i poprawy kondycji. Jakie mięśnie są angażowane do ćwiczeń na orbitreku? Jakich efektów można się spodziewać przy regularnym treningu?

Artykuł sponsorowany

Czy ćwiczenia na orbitreku pomagają w odchudzaniu?

Regularne ćwiczenia na maszynie eliptycznej przyczyniają się nie tylko do redukcji tkanki tłuszczowej w ciele, ale też wzmocnienia mięśni i poprawy ogólnej wydolności całego organizmu. W zależności od intensywności treningu oraz indywidualnych różnic w metabolizmie, godzina ćwiczeń na orbitreku skutkuje spaleniem średnio od 500 do 800 kcal.

Pamiętać należy również o dobroczynnym wpływie takiego treningu nie tylko na sylwetkę, ale też zdrowie całego organizmu. Naukowcy i lekarze przekonują, że ćwiczenia aerobowe (do których zalicza się trening na orbitreku) mają ogromny wpływ na zdrowie układu krwionośnego człowieka, a więc na zdrowie serca i wszystkich naczyń krwionośnych. Więcej na ten temat przeczytać można w artykule Nasze serce lubi wysiłek dynamiczny – poznaj plan treningowy z wykorzystaniem bieżni, roweru stacjonarnego w domu”.

Na jakie partie ciała działają ćwiczenia na orbitreku?

Trening na orbitreku angażuje blisko 90 procent wszystkich mięśni ciała. Regularne ćwiczenia przyczyniają się zatem do wyszczuplenia i wzmocnienia wielu partii ciała. Najmocniej zaangażowane w ćwiczenia są dolne partie, a więc łydki, uda i pośladki. Odpowiednie używanie maszyny pozwala również na silne zaangażowanie mięśni brzucha oraz ramion.

Wzmocnienie mięśni całego ciała wpływa pozytywnie na sylwetkę, ale też postawę. Regularny trening przyczyni się do poprawy schematów ruchowych, co w konsekwencji przełożyć może się na zmniejszenie problemów z bólem kręgosłupa czy szyi, szczególnie dla osób pracujących za biurkiem.

Jak rozpocząć ćwiczenia na orbitreku?

Rozpoczynając treningi na orbitreku należy zapoznać się z odpowiednią techniką. Ważne jest utrzymywanie prostych pleców i spiętych łopatek, a także angażowanie mięśni brzucha, które stabilizują postawę.

Jeśli planujesz zakup orbitreka do domu i rozpoczęcie samodzielnych treningów zwróć uwagę na opcje, jakie dostępne są w danych egzemplarzu. Niektóre maszyny pozwalają na monitorowanie spalonych kalorii, przebytego dystansu, czy tętna. Szeroki wybór znajdziesz w sklepie sportowym – Prosportowy.pl.

Dodaj komentarz

  Subskrybuj  
Powiadom o