Widzew wygrał w Boguchwale ze Stalą

Drugoligowy Widzew Łódź bogatszy o trzy punkty. W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Marcina Kaczmarka pokonali w Boguchwale Stal Stalowa Wola 1:0 (0:0). Strzelcem złotego gola, w końcówce spotkania, był Rafał Wolsztyński. Widzewiacy mają obecnie na koncie 31 punktów i wielką szansę na mistrzostwo jesieni w II lidze.

W pierwszej połowie bliżej zdobycia bramki byli gospodarze spotkania. W 16. minucie Piotr Mroziński trafił jednak w słupek. Łodzianie w pierwszej części gry poważniej bramce Stalówki nie zagrozili.

Po zmianie stron długo mecz był wyrównany, a widzewiacy nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza Stali, choć w 71. minucie blisko szczęścia był Przemysław Kita.W odpowiedzi Łukasz Zjawiński, były piłkarz Legii Warszawa próbował zaskoczyć Wojciecha Pawłowskiego. Wreszcie w 88. minucie strzelał Daniel Tanżyna. Bramkarz Stali odbił piłkę, ale przy dobitce Rafała Wolsztyńskiego nie miał już nic do powiedzenia.

Stal Stalowa Wola – Widzew Łódź 0:1 (0:0)
Bramka: Rafał Wolsztyński 88
Widzew: Pawłowski – Turzyniecki, Rudol, Tanżyna, Kordas – Mąka (66′ Mandiangu), Możdżeń (80, Radwański), Poczobut, Gutowski (90′ Pięczek) – Robak, Kita (82′ Wolsztyński)