Warta Sieradz nie jest już niepokonana

Warta Sieradz nie jest już liderem IV ligi łódzkiej. To dlatego, że podopieczni trenera Piotra Morawskiego przegrali w sobotę wyjazdowe spotkanie z rezerwami ŁKS Łódź aż 0:3 (0:2). Była to pierwsza, licząc mecze ligowe i pucharowe, przegrana drużyny z Sieradza w rundzie jesiennej obecnego sezonu. Nowym liderem tabeli jest teraz KS Sand-Bus Kutno.

Mecz ułożył się po myśli gospodarzy, bo już w 3. minucie Jewhen Radionow, który nie ma ostatnio miejsca w składzie pierwszej drużyny z alei Unii 2, pokonał Mateusza Wlazłowskiego. Potem sieradzanie przejęli inicjatywę i wydawało się, że doprowadzą do remisu. Łodzianie wyprowadzili jednak skuteczną kontrę zakończoną golem Piotra Białousko.

Po zmianie stron Warta starała się strzelić gola, ale w 67. minucie było już po meczu, bo Adam Ratajczyk zdobył trzecią bramkę dla ŁKS II. Miejscowi kończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce (druga żółta) dla Kamila Rozmusa w 83 minucie spotkania.

ŁKS II Łódź – Warta Sieradz 3:0 (2:0)
Bramki: Jewhen Radionow 3, Piotr Białousko 30, Adam Ratajczyk 67

ŁKS II: Arndt – Tazbir, Lorenc, Dampc, Rozmus – Sajdak, Górecki (90′ Dembiński), Ratajczyk (90′ Grzejdziak), Białousko (62′ Gmosiński) – Herman (85′ Piotrowski), Radionow

Warta: Wlazłowski – Pawlak, Bartłoszewski, Jaworski (70′ Szulc), Pluta (63′ Płaneta) – Patora, Nawrocki, Chojecki, Filipiak – Brochocki,  Zwoliński.