Widzew przegrał u siebie drugoligowy hit

Kibice Widzewa Łódź mogą czuć się zawiedzeni. Po świetnym meczu w Pucharze Polski z Legią Warszawa fani drużyny trenera Marcina Kaczmarka oczekiwali od swoich ulubieńców wygranej. Tymczasem skończyło się fatalnie, bo łodzianie przegrali 0:1 (0:0) tracąc gola w końcówce spotkania. To pierwsza w tym sezonie ligowa przegrana łodzian na własnym stadionie.

Odważniej mecz zaczęli łodzianie. W 19. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, ale piłkę po strzale Daniela Mąki wybił sprzed linii bramkowej obrońca. Goście odpowiedzieli szybką kontrą i groźnym strzałem Serhija Krykuna.

Na początku drugiej połowy kontuzji doznał dobrze grający Daniel Mąka i musiał opuścić boisko. Łodzianie atakowali, ale dobrych okazji bramkowych nie wykorzystali Marcin Robak i Łukasz Kosakiewicz. Kiedy wydawało się, że mecz skończy się bezbramkowym remisem goście przeprowadzili zabójczą kontrę, którą celnym strzałem z bliskiej odległości zwieńczył Radosław Adamski. W najbliższą niedzielę (10 listopada) Widzew czeka wyjazdowe spotkanie ze Zniczem Pruszków.

Widzew Łódź – Resovia Rzeszów 0:1 (0:0)