Brunatni nie zagubili się w Puszczy

Jest pierwsze w tym sezonie zwycięstwo GKS Bełchatów na wyjeździe. Brunatni pokonali w Niepołomicach miejscową Puszczę 4:1 (1:0) w spotkaniu 16. kolejki I ligi. Wygrana bełchatowian mogła być jeszcze bardziej okazała, ale nie wykorzystali dwóch rzutów karnych. Po tej wygranej podopieczni Artura Derbina awansowali na jedenaste miejsce w tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się dla bełchatowian najlepiej jak mogło. Już w 3. minucie Karola Niemczyckiego pokonał Mateusz Marzec. Kolejne bramki padły dopiero po przerwie. Brunatni nie zamierzali bronić wyniku, ale grali ofensywnie i co najważniejsze skutecznie. Na 2:0 podwyższył tuż po zmianie stron Dawid Kocyła. Puszcza mogła mieć jeszcze nadzieję na chociażby remis, kiedy w 70. minucie kontaktowego gola zdobył Mateusz Bartków. Ostatni kwadrans przyniósł jednak dwie bramki dla GKS. Najpierw Marzec dobił swój strzał z rzutu karnego, a później swojego gola strzelił także Bartłomiej Bartosiak. W doliczonym czasie gry rzutu karnego nie wykorzystał Maciej Mas.

Puszcza Niepołomice – GKS Bełchatów 1:4 (0:1)
Bramki: Mateusz Bartków 70 – Mateusz Marzec 3, 76, Dawid Kocyła 49, Bartłomiej Bartosiak 87

GKS: Lenarcik – Grzelak, Grolik, Kołodziejski, Szymorek – Biel, Czajkowski, Małachowski, Marzec (86′ Bartosiak), Thiakane (89′ Putin) – Kocyła (76′ Mas)

Za tydzień bełchatowianie rozegrają mecz na własnym stadionie. 9 listopada o 17:00 podejmą GKS Tychy w spotkaniu 17. kolejki I ligi.