Marcin Kaczmarek: Zasłużyliśmy na krytykę

Nieoczekiwanie dla wszystkich Widzew Łódź przegrał z Resovią 0:1 (0:0) w spotkaniu 16. kolejki II ligi. Decydującą o zwycięstwie bramkę goście strzelili w końcówce meczu. Trener Marcin Kaczmarek, co zrozumiałe, na pomeczowej konferencji prasowej nie tryskał optymizmem. Miał sporo zastrzeżeń do postawy swojego zespołu.

Nie tak wyobrażaliśmy sobie końcówkę tego tygodnia. Ten mecz był istotny dla układu tabeli, zdawaliśmy sobie sprawę, jak jest ważny. O ile trzeba przyjąć gratulacje, gdy się wygrywa, tak dzisiaj zasłużyliśmy na słowa krytyki. Zwłaszcza w pierwszej połowie nie wyglądało to tak, jak chcieliśmy. Było zbyt wiele słabych punktów. Do tego doszła ta przykra sytuacja z Danielem Mąką, to naprawdę poważna sprawa. W momencie, gdy przejęliśmy inicjatywę, Resovia przez ostatnie dwadzieścia minut starała wybronić remis. Tymczasem straciliśmy bramkę, jakiej nie mieliśmy prawa stracić. W myśl przepisów w grę w piłkę nożną, powinna być ewidentna ręka. Nie zamierzam jednak zrzucać winy za porażkę na sędziowanie. Zastanawiam się tylko, czy w meczu na szczycie nie można wyznaczać bardziej doświadczonej obsady. Ale to marginalna sprawa, nie to było przyczyną naszej przegranej. Mamy cztery kolejki do końca i wszystko, co możemy zrobić, to posypać głowy popiołem i od jutra myśleć o tym, ile jest jeszcze punktów do zdobycia. Na zimę chcemy być w lepszych nastrojach, niż dzisiaj – powiedział Kaczmarek.

Źródło: widzewtomy.net