Zdecydował samobój Sobocińskiego

ŁKS Łódź przegrał na własnym boisku ze Śląskiem Wrocław 0:1 (0:1) w spotkaniu otwierającym 15. kolejkę PKO Ekstraklasy. O wygranej gości zdecydowała akcja z 13. minuty i samobójcze trafienie młodzieżowego reprezentanta Polski Jana Sobocińskiego. Więcej bramek ponad 5 tysięcy osób już nie zobaczyło. To druga z rzędu porażka łodzian i dziesiąta w tym sezonie.

W 13. minucie akcję lewym skrzydłem przeprowadził wychowanek Pelikana Łowicz (przez moment także w ŁKS) Przemysław Płacheta i posłał piłkę w pole karne. Jej lot niefortunnie przeciął Jan Sobociński, czym zaskoczył Arkadiusza Malarza. ŁKS rzucił się do odrabiania strat, ale obrońcy Śląska umiejętnie rozbijali próby ofensywnych akcji gospodarzy. W 37. minucie powinno być 2:0 dla Śląska. Błąd obrony mógł wykorzystać Erik Exposito, ale na szczęście nie trafił w bramkę.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. ŁKS próbował ofensywnych akcji lecz dobrze i mądrze grający przyjezdni szanowali wynik i w efekcie dowieźli jednobramkowe zwycięstwo do ostatniego gwizdka. Osiemnaście ostatnich minut zagrał w ataku łodzian powracający do formy Jewhen Radionow, ale i on nie zmienił losów pojedynku. Na półmetku rozgrywek ŁKS ma na koncie 11 punktów (3 wygrane, 2 remisy i 10 porażek) i w drugiej części sezonu beniaminka czeka trudna walka o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

ŁKS Łódź – Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)
Bramka: Jan Sobociński 13 – samobójcza

ŁKS: Malarz – Grzesik, Juraszek, Sobociński, Klimczak – Ramirez, Srnić, Trąbka, Kalinkowski (46′ Piątek), Pyrdoł (67′ Pirulo) – Kujawa (72′ Radionow)